×

Przełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann? Policja ma nowego podejrzanego

Zaginięcie Madeleine McCann, to głośnia sprawa sprzed 13 lat. Dziewczynka zniknęła w 2007 roku i od tego czasu jest poszukiwana przez policję. Teraz Scotland Yard poinformował, że ma nowego podejrzanego w tej sprawie.

Zaginięcie Madeleine McCann

To jedna z najgłośniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych spraw ostatniej dekady. Madeleine McCann zniknęła z pokoju kurortu wypoczynkowego w Praia da Luz 3 maja 2007. Jej rodzice, Kate i Gerry McCann byli wtedy z przyjaciółmi w pobliskiej restauracji. Około godziny 22, Kate postanowiła zajrzeć do córki. Wtedy odkryła, że dziewczynki nie ma w pokoju. Do tej pory się nie odnalazła.

Portugalska policja zakończyła poszukiwania w 2008 roku. W 2011 roku, trzy lata po zniknięciu Madeleine, śledztwo wszczął Scotland Yard. W trakcie poszukiwań przesłuchano 600 osób i podjęto nowe tropy. To spowodowało, że portugalska policja na nowo otworzyła śledztwo w 2013 roku. Wówczas przeszukano nieużytki niedaleko Praia da Luz. Wytypowano też czterech podejrzanych, których potem oczyszczono z zarzutów.

Dziewczynki nadal nie znaleziono. Jeśli żyje, ma już prawie 16 lat.

Przełom w sprawie?

W środę wieczorem brytyjski dziennik Independent poinformował, że policja ma nowego podejrzanego w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. To 43-letni Niemiec, który obecnie przebywa w więzieniu za popełnienie licznych przestępstw, w tym na tle seksualnym. W przeszłości był już karany.

Policja uważa, że mężczyzna był w okolicy, kiedy doszło do zniknięcia McCann. W latach 1995-2007 mieszkał on w portugalskim kurorcie Praia da Luz w Algrave, w którym 3-letnia wówczas dziewczynka była widziana po raz ostatni.

Był w rejonie Praia de Luz, gdzie przebywała McCann, kiedy zniknęła. O godzinie 19.32 odebrał telefon, który zakończył się o godzinie 20.02.

– ujawnił Mark Cranwell z brytyjskiej policji, cytowany przez BBC.

Scotland Yard wpadł na jego trop dzięki pojazdom, którymi najprawdopodobniej poruszał się podejrzany. Pierwszy to Volkswagen T3 Westfalia z portugalską tablicą rejestracyjną. Drugi to brytyjski Jaguar z 1993 roku zarejestrowany w Niemczech. Według policjantów ostatni pojazd znajdował się w Praia da Luz w 2007 r. Co więcej, dzień po zaginięciu Madeleine (4 maja 2007 roku), samochód został ponownie zarejestrowany na kogoś innego w Niemczech.

Policjanci proszą również o informacje na temat dwóch numerów telefonów komórkowych. Jeden z nich mógł być używany, przez podejrzanego w dniu zniknięcia dziewczynki.

„Nie porzuciliśmy nadziei”

Mark Cranwell, szef specjalnego policyjnego zespołu, który od lat zajmuje się tą sprawą podkreślił, że choć 43-letni Niemiec jest podejrzanym w sprawie zaginięcia dziewczynki, to jednak policja zachowuje „otwartą głowę” w kwestii jego zaangażowania.

Już ponad 13 lat minęło od zaginięcia Madeleine. Nikt z nas nie może sobie wyobrazić, co to oznacza dla jej rodziny – nie wiedzą, co się stało i gdzie ona jest.

– powiedział Cranwell.

Dodał także, że na trop tego mężczyzny wpadli już w 2017 roku, wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec i Portugalii.

Naszym obowiązkiem jest trzymanie się dowodów, zachowanie otwartej głowy i ustalenie, co stało się w maju 2007 roku.

– oświadczył szef policyjnego zespołu.

Natomiast rodzice Madeleine McCann nigdy nie porzucili nadziei. Są wdzięczni policji za to, że nadal poszukują ich córeczkę. Jak powiedzieli:

Chcemy podziękować policji za wysiłki podejmowane w ramach poszukiwań Madeleine. Nigdy nie porzuciliśmy nadziei na znalezienie Madeleine żywej. Cokolwiek się jednak stanie, musimy wiedzieć, by odnaleźć spokój.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl, fakty.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować