×

Zaginęła 14-letnia Weronika z Gdańska. Ostatnio poznała dorosłego mężczyznę

Zaginęła 14-letnia Weronika z Gdańska. Dziewczynka wyszła z domu w środę 29 maja i do tej pory nie wróciła. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Zaginęła 14-letnia Weronika z Gdańska

To kolejne tak niepokojące doniesienia w ostatnich tygodniach. Zaginęła Weronika Kasprowicz, mieszkająca na gdańskich Stogach. Dziewczynka ma 14 lat, chodzi do szkoły podstawowej. W środę 19 maja przed godz. 8 rano nastolatka wyszła na lekcje, ale do szkoły, oddalonej od domu rodzinnego Weroniki zaledwie o kilka metrów, nie dotarła.

Od tej pory telefon Weroniki jest nieaktywny. Dziewczynka nie kontaktowała się z bliskimi. Służby informują, że niedawno Weronika nawiązała kontakt z dorosłym mężczyzną. Wiadomo, że jest to mieszkaniec Żar w woj. lubuskim.

Rodzina i policja apelują o pomoc

Gdy ginie dziecko, liczy się każda minuta. Zdesperowana rodzina i policja apelują o pomoc we wskazaniu możliwego miejsca pobytu Weroniki. W sieci opublikowano wizerunek nastolatki.

14-latka ma 160 cm wzrostu, długie czarne włosy i niebieskie oczy. Gdy wyszła z domu, miała na sobie granatowe dżinsowe spodnie, czarną bluzę z kapturem, czarne sportowe buty. Wzięła ze sobą czarny plecak.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej, proszeni są o kontakt z policjantami z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4, tel.: 47 741 34 22. Informacje można też przesłać na adres mailowy komendant.kp2@gd.policja.gov.pl lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Liczy się czas! Wśród starszych dzieci i młodzieży często przyczyną zaginięć jest ucieczka z domu. Granica wieku młodych osób, które się na to decydują, wciąż się obniża. Jesienią ubiegłego roku w całej Polsce głośno było o 14-letniej Roksanie z Bielska Podlaskiego, którą odnaleziono w piwnicach ruin budynku w kompleksie leśnym w okolicach Lwówka Śląskiego. Dziewczynka również nawiązała kontakt z dorosłym mężczyzną i również zaginęła po tym, jak wyszła z domu do szkoły.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij