×

Prawnik zażąda 18 milionów złotych odszkodowania dla Komendy. Milion za każdy rok w więzieniu

Choć żadna kwota nie zwróci Tomaszowi Komendzie lat, które spędził w więzieniu, dziś już wiadomo, jak wysokiego zadośćuczynienia będzie żądał były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ćwiąkalski. Za każdy rok pobytu w więzieniu niewinnie skazany ma otrzymać… milion złotych.

18 milionów to kwota, o jaką będzie ubiegał się Ćwiąkalski. Choć to ogromna suma pieniędzy, nie zmienia to faktu, że nic nie wynagrodzi Tomkowi piekła, przez które przeszedł w więzieniu.

Ostatnio w USA wyszło na wolność trzech mężczyzn, którzy spędzili w zakładzie karnym po trzy lata. Każdy dostał po milionie dolarów za rok. U nas mieliśmy sprawę niesłusznie skazanego na 12 lat, który dostał 3 miliony zł, ale on był uważany za płatnego mordercę i członka zorganizowanej grupy przestępczej. Żył w więzieniu, jak król i sam o tym mówił. Nie można go zatem porównywać do sprawy Tomasza – mówi Ćwiąkalski

Odszkodowanie wylicza się na podstawie prognozy ewentualnych zarobków, które niesłusznie skazany mógł otrzymać będąc na wolności. W przypadku Tomasza Komendy nie mogłaby to być więc wysoka kwota – miał podstawowe wykształcenie, był po szkole specjalnej i mył samochody. Były minister sprawiedliwości musi więc walczyć o gigantyczne zadośćuczynienie, ponieważ odszkodowanie w przypadku Tomasza Komendy będzie nieduże.

zrzut ekranu z programu Uwaga

Tomek jedzie teraz do Rzymu pomodlić się na grobie Jana Pawła II. Czyniono starania by mógł trafić na audiencję do ojca świętego Franciszka. Potem przyjedzie do mnie i opowie o gehennie w więzieniu – podkreśla Ćwiąkalski

Może Cię zainteresować