×

Jego serce przestało bić, gdy nagle stał się cud. Uważa, że to dzięki osobie, którą wtedy spotkał

Wiele osób wie, że młodzież zazwyczaj może pochwalić się dużą odpornością i dobrym zdrowiem. Pewnego słonecznego dnia, młody chłopak, który do tej pory był w świetnej kondycji, podczas treningu upadł na ziemię. Gdy stracił przytomność, zobaczył coś, co zadziwiło wszystkich.

Utrata przytomności

Niewytłumaczalne przypadki mogą wydarzyć się każdemu, jednak to co zobaczył 17-latek jest dość niezwykłe. Zack Clements, pochodzący z Texasu, zasłabł podczas rozgrzewki na zajęciach z wychowania fizycznego i na 20 minut całkowicie stracił przytomność. Jego serce przestało pracować na chwilę. Kiedy nastolatek trafił do szpitala, a lekarze mieli właśnie ogłosić jego zgon, nagle stał się cud – Zack wrócił do świata żywych. Po paru dniach, pobytu na oddziale intensywnej terapii, chłopak odzyskał przytomność i opowiedział o tym, co widział.

Spotkanie ze Zbawcą

Gdy nastolatek był w stanie mówić wyznał swojej mamie, że w chwili kiedy zmarł, spotkał się z kimś wyjątkowym.

Kiedy przez 20 minut nie byłem żywy, widziałem mężczyznę z długimi i potarganymi włosami oraz długą brodą. Nie zajęło mi to długo by uświadomić sobie, że był to Jezus. Podszedłem do niego, a on położył swoją dłoń na moim ramieniu i powiedział, że teraz wszystko będzie dobrze i że nie muszę się martwić.

pixabay.com

To co się stało jest trudne do wytłumaczenia nawet dla lekarzy, którzy stwierdzili, że stan Zack’a jest krytyczny. Kardiolog dr Lisa Roten, zajmująca się chłopakiem powiedziała:

Przez tak długi czas był martwy. Wszyscy martwili się, że z tego powodu doznał nieodwracalnego uraz mózgu.

Wątpliwości co do jego słów

Wiele osób podważa wyznanie nastolatka, jednak jego rodzina wierzy, że stał się cud, a to co zobaczył Zack jest tego wytłumaczeniem. Ojciec chłopaka twierdzi, że to, co się wydarzyło, nie mogło być sprawą ludzką:

Po tym jak się obudził i powiedział o swoim doświadczeniu, wiem, że nie ma na to ludzkiego wytłumaczenia, bo żaden człowiek nie dałby sobie z tym rady.

Lekarz nastolatka również twierdzi, że wiele osób może czuć się niekomfortowo z tym co powiedział chłopak, lecz ze względu na to, że tylko Zack przeszedł śmierć kliniczną i nikt nie może poświadczyć co widział, a czego nie widział, gdy jego serce przestało bić.

Prawie trzy tygodnie po odzyskaniu świadomości Zack przygotowywał się do swoich urodzin. Wie, że gdyby nie Jezus nie mógłby świętować razem z bliskimi. Po niecałym miesiącu chłopak przygotowywał się do powrotu do szkoły – jednak lekarze zaproponowali mu, aby chwilowo odpuścił sobie treningi i ciężki wysiłek fizyczny. Długo po całym zdarzeniu, lekarze badali prace serca nastolatka oraz jego reakcje na różne bodźce. Od czasu śmierci klinicznej, jego stan ciągle się poprawiał.

Nie wiadomo czy Zack rzeczywiście spotkał się z Jezusem, jednak zdecydowanie można stwierdzić, że stał się cud, którego nie mógł dokonać żaden człowiek.

Polecane

Może Cię zainteresować