×

Doznał śmierci klinicznej. Twierdzi, że wie już, jak wygląda piekło

Pastor Gerald Johnson z Michigan, po tym, jak przeszedł atak serca, doznał śmierci klinicznej. Mężczyzna opisuje, co zobaczył. Jak twierdzi, w jego przypadku śmierć kliniczna okazała się „podróżą” do piekła. Pastor rzekomo miał spotkać m.in. diabła i potępieńców.

Doznał śmierci klinicznej

Wiele osób zastanawia się, co jest „po drugiej stronie”, właśnie dlatego opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną, wzbudzają takie emocje. Faktem jest, że śmierć kliniczna jest jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk w medycynie. Osoba, która jej doświadcza, nie daje fizycznych oznak życia — zatrzymana zostaje praca serca, oddech i krążenie krwi, ale mózg nadal pracuje (można to potwierdzić dzięki badaniu elektroencefalograficznym: EEG). Dlatego śmierć kliniczna to nie to samo, co śmierć biologiczna.

Po śmierci klinicznej wiele osób wraca do „świata żywych”, opisując potem niezwykłe doświadczenia. W tych opowieściach często pojawia się np. czarny tunel, ale i spotkanie z bliskimi zmarłymi, czy też… „podróż” do piekła. Właśnie tego miał doświadczyć pastor Gerald Johnson z Michigan.

W 2016 roku pastor przeszedł atak serca i doznał śmierci klinicznej. Jak twierdzi, miał wówczas spotkać m.in. diabła i potępieńców.

Nie życzę tego najgorszemu wrogowi

— przyznał pastor, cytowany przez serwis serwis popularmechanics.com.

Diabeł i potępieńcy

Pastor przekonuje, że widział szatana, który wyglądał inaczej, niż moglibyśmy się spodziewać.

Jego oczy były wybrzuszone. Miał na szyi łańcuchy. Był jak pies piekielny

— mówi Johnson i dodaje, że diabły, które miał zobaczyć w zaświatach, dręczyły potępieńców. Co ciekawe, jedną z form dręczenia miało być… śpiewanie dwóch piosenek: „Don’t Worry, Be Happy” — Bobby’ego McFerrina i „Umbrelli” — Rihanny (coś nam się wydaje, że pastor nie należy do fanów Rihanny).

@geraldajohnson1 My experience when I saw hell in February 2016. I’ll never be the same after that. #hell #jesus #unforgiveness #forgive #godsaid #encouragement #geraldajohnson #jesuslovesyou #moveforward ♬ original sound – Gerald Johnson

Pastor twierdzi, że jego doznania pozwoliły mu zrozumieć, że powinien wybaczyć wrogom, którzy skrzywdzili go za życia. Dodaje również, że upadły anioł wierzy w człowieka nawet wtedy, gdy ten nie wierzy w niebo, piekło, Boga czy szatana.

@geraldajohnson1 When the devil believes in you….. #h#hopes#selfbeleife#encouragementJ#Jesusm#mosesg#geraldajohnsond#devilG#Godmovedoward #forgiveness #demons ♬ original sound – Gerald Johnson

Opowieści pastora Johnsona docierają do tysięcy internautów, którzy obserwują jego profil w social mediach.

Fotografie: Pxhere, TikTok (miniatura wpisu), pxhere.com, www.tiktok.com

Może Cię zainteresować