×

23-letnia Magda straciła w wypadku oboje rodziców. Teraz sama walczy o życie

Wypadek w Bliznem. W grudniu doszło do tragicznego zdarzenia. 23-letnia Magda jednego dnia straciła oboje rodziców, a sama nadal walczy o życie.

Wypadek w Bliznem

Wszystko rozegrało się 27 grudnia ub. roku w miejscowości Blizne na Podkarpaciu. 60-letni mężczyzna, jego 54-letnia kobieta i ich 23-letnia córka podróżowali rano samochodem w kierunku Rzeszowa. W ich auto niespodziewanie uderzył jadący hondą z naprzeciwka 22-latek.

Znajdując się w stanie nietrzeźwości, jechał z samochodem z nadmierną prędkością, zjechał na przeciwległy pas i spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Jedna osoba zmarła na miejscu, a druga po przewiezieniu do szpitala. Pasażerka, która siedziała z tyłu w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Rzeszowie.

– poinformował lokalne media prokurator Zbigniew Piskozub.

Badanie krwi wykazało, że 22-latek miał 1,17 promila alkoholu. Prokuratura w dalszym ciągu czeka na wyniki badań krwi na zawartość środków odurzających.

Natomiast ze względu na stan zdrowia Adriana C., biegły nie zgodził się na chwilę obecną na jego zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie. Po jakimś czasie zwrócimy się ponownie do biegłego o zasięgnięcie opinii w tym temacie.

– stwierdził Piskozub.

22-latek w związku ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym może otrzymać wyrok pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Kierowca straci też dożywotnio prawo jazdy. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

23-letnia Magda walczy o życie

To jednak nie koniec koszmaru. 23-letnia Magda, która jako jedyna przeżyła wypadek, nadal przebywa na oddziale. Jej stan jest krytyczny.

Doznała bardzo rozległych obrażeń i musiała być wprowadzona w śpiączkę. Lekarze stwierdzili złamanie kości w udzie, pękniętą miednicę, obrażenia wielonarządowe, złamane żebro, stłuczenia płuc i uraz mózgu.

– piszą przyjaciele i bliscy Magdy, którzy zorganizowali zbiórkę w Internecie na kompleksową rehabilitację oraz zakup sprzętu ortopedycznego dla młodej kobiety.

Jak dodają, Magda miała wiele planów na życie:

Życie Magdy zawsze było dynamiczne. Mając zaledwie 23 lata zdążyła ukończyć studia pierwszego stopnia na Politechnice Wrocławskiej, przygotować się do wykonywania zawodu oraz rozpocząć własną działalność gospodarczą. Do tego była aktywna jako wolontariuszka, a wolny czas poświęcała swoim pasjom – podróżom, fotografowaniu i uprawianiu sportu.

Odzew internautów jest bardzo duży. Dotąd zebrano już ponad 95 tys. złotych.

Źródła: www.fakt.pl, www.terazkrosno.pl, nowiny24.pl, www.siepomaga.pl
Fotografie: Siepomaga.pl

Może Cię zainteresować