×

Tragiczny wypadek pod Inowrocławiem. 70-latek wymusił pierwszeństwo

Kierowca samochodu osobowego wymuszając pierwszeństwo na motocykliście, wjechał w niego powodując niebezpieczną sytuację. Mężczyzna, który jechał jednośladem doznał obrażenia, ale nie zagrażają one jego życiu.

Niebezpieczny wypadek drogowy

Do zdarzenia doszło w środę (20 marca) około godz. 13:00 w Borkowie pod Inowrocławiem (woj. kujawsko-pomorskie). Kierujący samochodem osobowym starszy mężczyzna chciał wykonać manewr skręcania w lewo. Nie zachował należytej uwagi i wjechał wprost w nadjeżdżającego z przeciwka motocyklistę.

Kierowca jednośladu nie miał szans na „ucieczkę”

Uderzenie było tak silne, że mężczyzna wyleciał w powietrze „jak z katapulty”. Prawdopodobnie właśnie to uratowało mu życie. Kierowca jednośladu nie miał żadnych szans, aby wyhamować, czy ominąć samochód osobowy, który nagle zajechał mu drogę.

Wymuszenie pierwszeństwa

Jak poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu:

Kierujący samochodem osobowym marki Opel 70-letni mężczyzna zderzył się z motocyklem. Jak ustalili na miejscu zdarzenia policjanci, jadący samochodem wymusił pierwszeństwo na motocykliście

Obrażenia motocyklisty

Na szczęście motocyklista przeżył i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ma jednak złamaną rękę i jest poobijany. Wyszedł ze szpitala tego samego dnia.

Kamera zarejestrowała to zdarzenie

Kamera znajdująca się w samochodzie jadącym za 70-latkiem, który kierował oplem, nagrała całą niebezpieczną sytuację.

Konsekwencje

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ocenili sytuację. Podjęli decyzję, aby kierowcy samochodu osobowego zatrzymać prawo jazdy. 70-latkowi nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów.

Gromadzony jest materiał dowodowy w tej sprawie przez inowrocławską policję

Może Cię zainteresować

zamknij