×

23-latek przeszedł 100 różnych zabiegów, aby upodobnić się do… bezpłciowego kosmity

23-letni Vinny Ohh ma wiele marzeń, ale najbardziej na świecie pragnie tego, aby zostać osobą bez określonej płci. Wizażysta chce usunąć swoje genitalia, aby móc przybliżyć się wyglądu kosmity.

Na zabiegi wydał już ponad 60 000 dolarów i nie zamierza przestać. Marzy o tym, aby zostać bezpłciowym kosmitą i nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Odważne posunięcie

Jednak najbardziej ekstremalna operacja przed nim

Usunięcie genitaliów jest bardzo poważnym zabiegiem i wielu lekarzy nie chce się tego podjąć. Mówi się, że to pierwsza tego typu operacja na świecie. Znany chirurg plastyczny dr Simoni, który prowadzi praktykę w Beverly Hills, powiedział, że taka procedura jest wysoce kontrowersyjna, ponieważ lekarze nie są pewni, jaki wpływ będzie miało usunięcie na biochemię organizmu.

Eksperymentalny charakter operacji oznacza, że jest ona bardzo ryzykowna i może również wpływać na podstawowe funkcje organizmu, takie jak zdolność oddawania moczu przez Vinny’ego. To nie zostało jeszcze przeprowadzone, dlatego jest dla nas takie nowe. Jeśli coś się stanie lub pojawią się komplikacje, nie mamy pojęcia, jak sobie z tym poradzić. Organ płciowy jest również narzędziem do oddawania moczu, są mięśnie, które utrzymują cewkę moczową i zapobiegają nie tylko wypływowi moczu, ale również powstrzymują bakterie przed dostaniem się do środka. I co równie ważne, nie będzie możliwości wrócić do stanu sprzed operacji. To jest decyzja na całe życie.

Marzenie o zostaniu kosmitą

23-latek wychował się w małym miasteczku w Oregonie, gdzie nigdy nie czuł się dobrze. Dlatego zaczął zmieniać swój wygląd, aż doszedł do momentu, że operacje są najlepszym rozwiązaniem. Do tej pory Vinny miał trzy operacje i 110 zabiegów. Regularnie nosi czarne soczewki i farbuje włosy.

Moim celem jest to, aby stać się bezpłciowym człowiekiem o idealnych proporcjach. Ja nie chcę zmieniać płci, ja chcę jej nie mieć. Chcę usunąć moje genitalia, ponieważ życie byłoby dla mnie łatwiejsze, a ponadto żyję w celibacie.

Chirurdzy najpierw zaproponowali jednak, aby Vinny przeszedł operację zmiany płci

Nie chcę stać się kobietą, po prostu nie chcę nic. Ja nie chcę być utożsamiany z jakąkolwiek płcią. Połączyłem się już z tą wizją i tego pragnę. Nie mam także w planach bycie ojcem biologicznym, bo zawsze chciałem adoptować. To, że usunę genitalia, nie znaczy, że nie będę dobrym tatą. Wspiera mnie moja siostra Daniella i menadżer.

Siostra jednak nie jest do końca przekonana:

Moim największym zmartwieniem jest tylko jego bezpieczeństwo. Naprawdę mam obawy związane z cyberprzemocą i prawdziwym znęcaniem się podczas jego codziennego życia. Martwię się, że zmieni zdanie na temat operacji w późniejszym okresie życia, ale im więcej o tym mówimy, tym bardziej wydaje się, że to naprawdę jest to, czego potrzebuje.

Nie podda się i nie zmieni zdania

Pomimo ostrzeżeń i tego, że operacja jest bardzo poważna, Vinny jest nieugięty. Mówi, że będzie realizować swoje marzenia.

Ludzie myślą, że jestem szalony, bo tak wyglądam, ale tak nie jest. Po prostu przekraczam granice i zmieniam sposób myślenia ludzi.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy to przesada? A może dobrze robi, że podąża za marzeniami?

Może Cię zainteresować

zamknij