×

Wracają godziny dla seniorów! Osoby starsze będą obsługiwane o konkretnej porze

Wracają godziny dla seniorów w sklepach. Osoby starsze będą obsługiwane jako jedyne w konkretnych normach czasowych. O której dokładnie?

Specjalna konferencja prasowa

W sobotę (10 października) odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Oprócz przypomnienia o obostrzeniach na terenie całego kraju, Morawiecki podkreślił, że priorytetem są osoby starsze:

Osoby powyżej 60., 65., a szczególności powyżej 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę zdrowia i życia. Musimy mieć świadomość, że te reguły, które wyznaczamy, są pewnymi wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane w szczególności przez seniorów.

Szef rządu mówił również o „solidarności międzypokoleniowej” polegającej na pomaganiu osobom starszym. Zaznaczył, że to właśnie te osoby są najbardziej zagrożone w trakcie pandemii:

Prawda jest taka, że wśród osób powyżej 65. roku życia, niemal połowa pacjentów jest w szpitalach. Niemal 80 proc. przedstawicieli tej grupy wiekowej zakażonych koronawirusem korzysta z respiratorów. Apelujemy o to, by osoby starsze pozostały w domach.

Wracają godziny dla seniorów

Premier wspomniał także, że w związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa, seniorom należy się specjalne traktowanie. Dlatego rząd wraca do pomysłu wprowadzonego wiosną tego roku. Osoby starsze będą mogły udać się do sklepu w wyznaczonych godzinach:

Wprowadzamy dzisiaj godziny dla seniorów, tak, jak to było wiosną. Od godz. 10 do 12, w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach. Dajmy w tym czasie zrobić zakupy seniorom – powiedział Morawiecki zaznaczając, że ten przepis dotyczy osób powyżej 60. roku życia. Polityk zaapelował także o niesienie pomocy w osobom starszym, szczególnie przy robieniu zakupów.

Godziny dla seniorów będą obowiązywać od najbliższego czwartku

Od 10 października całą Polskę objęto strefą żółtą. Oznacza to m.in. nakaz noszenia maseczek nawet na otwartym powietrzu.

Źródła: biznes.wprost.pl, https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Godziny-dla-seniorow-w-sklepach-wracaja-Waldemar-Kraska-decyzja-dzisiaj , www.money.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować