×

Więzienne tatuaże i ich mroczne znaczenia. Uważaj na osoby, które je posiadają!

Więzienne tatuaże i ich mroczne znaczenia. Dziś tatuaże stają się coraz bardziej popularne, a wiele osób na całym świecie ozdabia swoje ciała różnymi wzorami. Jednak kiedyś kojarzyły się one tylko z niebezpiecznymi gangsterami i kryminalistami.

Więzienne tatuaże – co oznaczają?

Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, co oznaczają tatuaże, które zostały wykonane w więzieniu. Oto wybrane więzienne tatuaże oraz ich znaczenia.

#1 Krzyż na klatce piersiowej

Więzienne tatuaże
Imgur

W rosyjskim systemie więziennym oznacza on „księcia złodziei”. Reprezentuje najwyższą rangę, jaką skazaniec może mieć w więzieniu. W Rosji istnieje wiele wzorów, które mają ukryte znaczenie np. tatuaż gwiazd na kolanach oznacza nie kłanianie się władzy, a tygrys na piersi – agresję i zatarcia z policją.

#2 Karty

Więzienne tatuaże
Imgur

Talia kart lub plik asów oznacza, że skazaniec lubi hazard, a także zajmuje się nim w więzieniu.

#3 Zegarek bez wskazówek

Więzienne tatuaże
Imgur

Jest to jeden z łagodniejszych tatuaży, które może mieć więzień. Symbolizuje on czas oraz długi wyrok, który musi odsiedzieć skazaniec.

#4 Pięć kropek na dłoni

Imgur

Oznacza on ilość czasu spędzonego w więzieniu. Środkowa kropka symbolizuje skazańca, a cztery zewnętrzne kropki – ściany więzienia. Najczęściej taki tatuaż robi się między kciukiem a palcem wskazującym. Posiadaczy takiego tatuażu można spotkać zarówno w krajach europejskich, jak i u amerykańskich więźniów.

#5 Trzy kropki

Imgur

To kolejny bardzo popularny tatuaż wśród więźniów. Oznacza on „Mi Vida Loca”, czyli szalone życie skazańca. Nie reprezentuje on żadnego konkretnego gangu, lecz raczej styl bycia grupy przestępczej. Tatuaż zazwyczaj wykonuje się na rękach lub wokół oczu. Może on mieć również znaczenie religijne i przedstawiać Trójcę Świętą.

#6 Łzy

Imgur

W niektórych więzieniach taki tatuaż oznacza długą odsiadkę, w innych z kolei fakt, że posiadacz takiego tatuażu jest mordercą. Innym znaczeniem jest również smutek po utracie bliskiego przyjaciela i chęć zemsty.

#7 Pajęczyna

Imgur

Z racji tego, że ten wzór stał się bardzo modny, można go spotkać nie tylko wśród skazanych. W więzieniu tatuaż pajęczyny oznacza długi wyrok. Symbolizuje on pająka, który w swoją sieć łapie zdobycz i odbiera jej wolność – tak samo jak więźniowie zostali schwytani i zamknięci za kratami. Z racji tego, że skazańcy nie mają dostępu do kolorowych pigmentów, tatuaże zawsze są wykonane czarnym kolorem.

#8 Drut kolczasty

Imgur

Tatuaż z drutu kolczastego, który przebiega przez przedramię, jest bardzo popularnym tatuażem wśród młodych ludzi, ale ma on odmienne znaczenie w kulturze więziennej, zwłaszcza w Rosji i w Polsce. Jeżeli drut kolczasty biegnie przez czoło, oznacza to zwykle, że skazany odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności. Tatuaż wykonany w innym miejscu może określać ilość lat spędzonych w więzieniu.

#9 Mityczne kreatury

Więzienne tatuaże
Imgur

Mitologiczne stworzenia, takie jak demony i smoki, są również powszechnymi tatuażami wśród osób, które nie odbywały wyroku. Tego typu tatuaże oznaczają postawę zła i nieubłaganą naturę nosiciela. Ponieważ skazani zostali usunięci z cywilizowanego społeczeństwa, czują, że nadszedł czas, aby pokazać swój prawdziwy charakter.

#10 Klaun

Imgur

Ten tatuaż jest bardzo popularny wśród członków gangu i więźniów na całym świecie. Tatuaże z twarzą klauna zazwyczaj mają dwie ważne rzeczy – szyderczy, szeroki uśmiech oraz zmarszczone brwi. Większość tych tatuaży jest graficznym odzwierciedleniem słów „śmiech teraz, płacz później” lub „moje szczęśliwe życie, moje smutne życie”.

#11 Tatuaż z wikingiem

Imgur

Tatuaże Wikingów są przykładem siły i reprezentują nordyckie tradycje. Tatuaże, które były wykonywane przez Wikingów często przedstawiały ich bogów i wierzenia.

#12 Oczy na brzuchu

Więzienne tatuaże
Imgur

Bardzo często tatuaż oczu na dolnej części brzucha oznacza, że skazaniec jest homoseksualistą. Jest to wyraźny znak dla innych więźniów, którzy również mogą odczuwać pociąg seksualny do mężczyzn.

#13 Jaskółki

Imgur

Jaskółki i inne ptaki są na ogół powszechnymi tatuażami, które są używane na całym świecie. Kiedy więzień ma taki tatuaż, zwykle oznacza to, że już wcześniej był skazany, lecz wrócił do więzienia ze względu na kolejną zbrodnię.

#14 Kościoły, symbole religijne

Imgur

Tatuaże przedstawiające klasztory, kościoły, Maryję lub anioły zazwyczaj symbolizują zaangażowanie w dużych kradzieżach. Czaszki są znakiem, że skazaniec jest mordercą. Tatuaż najczęściej wykonuje się na plecach lub klatce piersiowej.

#15 Trzy szóstki

Więzienne tatuaże
Imgur

Osoba nosząca taki tatuaż uważa się za „Syna Szatana”. Symbol ten ma ostrzegać potencjalnych przeciwników i informować, że jego właściciel jest nieobliczalny.

Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij