×

10 znanych zdjęć, które okazały się być nieprawdziwe. Mało ludzi widziało ich oryginały

Nieprawdziwe informacje, tzw. „fake news” stały się popularne w Internecie. Naprawdę trudno odróżnić wiarygodne wiadomości, czy zdjęcia od tych wymyślonych. Szczególnie, że możliwości Photoshopa w dzisiejszych czasach są naprawdę ogromne.

Poniżej przedstawiamy listę zdjęć, które wielu z nas uznało kiedyś za prawdziwe i które wywołały w nas wiele emocji. Rzeczywistość jednak bardzo zaskakuje.

#1 Czołówka Metro-Goldwyn-Mayer i jej kulisy

Zdjęcie lwa przywiązanego do maszyny w celu nakręcenia kultowego wstępu MGM, jakim był ryczący lew, tak naprawdę jest przeróbką fotografii, na której zwierzę poddawane jest badaniu diagnostycznemu przez weterynarza. Ciekawostką jest również fakt, że do stworzenia czołówki MGM wykorzystano 7 lwów, a obecny, który ma na imię Leo, pojawił się w większości filmów od 1957 roku.

#2 Facet tworzący niesamowitą falę ze smażonego ryżu

Zdjęcie, na którym mężczyzna podczas gotowania tak podrzuca wokiem, że ryż układa się w niesamowitą falę, to oczywiście fake. Chociaż fotografia zyskała sporą popularność w Internecie, to okazało się, że „fala ryżu” na patelni jest rzeźbą, którą można kupić w sklepie ze sztuczną żywnością w Tokio.

#3 Kobieta, która kuca jak żaba

Jedną z nieprawdziwych fotografii, która była chętnie udostępniana w sieci jest ta, przedstawiająca kobietę w dosyć dziwnej pozycji na małej półce. W rzeczywistości, podniosła ona tylko jedną nogę, chociaż… to wciąż wygląda niewiarygodnie.

#4 Niedźwiedź goniący kolarza

Zdjęcie niedźwiedzia ścigającego rowerzystę miało na pewno większą oglądalność niż zdjęcie, na którym niedźwiedź biegnie przez pustą ulicę. Jednak to również tylko efekt Photoshopa. Fotografię prawdopodobnie wykonano w Parku Narodowym Yellowstone.

#5 Start promu kosmicznego

Wspaniałe zdjęcie promu kosmicznego po raz kolejny oszukało wielu ludzi i szybko stało się popularnym obrazem udostępnianym w mediach społecznościowych. W zasadzie oryginalna fotografia robi już wrażenie, ale ta przerobiona jest po prostu bajeczna.

#6 Krowa odpoczywająca na masce samochodu

Pomimo absurdalności zdjęcia, które przedstawia krowę leżącą na masce BMW, wiele osób uwierzyło w pomysłowość tego zwierzęcia. Samochód nie został uszkodzony, bo nigdy na nim krówki nie było. Chłodziła się na pastwisku, tak jak powinna.

#7 Popuszczająca cheerleaderka

Zdjęcie tej dziewczyny zrobiło furorę w Internecie. Niektórzy jej bardzo współczuli, inni tylko się naśmiewali. Chociaż patrząc na miny innych cheerleaderek można przypuszczać, że faktycznie przytrafił jej się bardzo nieszczęśliwy wypadek, to jednak była „tylko” ingerencja jakiegoś grafika.

#8 Turysta chwilę przed atakiem na WTC

Przerażająca historia z 11 września wciąż pozostaje tajemnicą. Różne teorie spiskowe surfują po sieci, nie dając nikomu prawdziwych odpowiedzi. Dlatego też, gdy w Internecie pojawiło się to zdjęcie, użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli je szybko udostępniać. Jednak mężczyzna nie był cudownie ocalałym świadkiem tragedii, po prostu zdjęcie zostało przerobione.

#9 Mały Syryjczyk śpiący przy grobach rodziców

Ten wzruszający widok złamał wiele serc. Jednak zarówno chłopiec, jak i fotograf wiedzieli, że to będzie tylko inscenizacja. Dziecko w rzeczywistości nie było smutne, a groby nie należały do jego rodziców.

#10 Astronauta, który pali marihuanę w kosmosie

Można śmiało powiedzieć, że Chris Hadfield jest jednym z najbardziej ukochanych astronautów. Jego niesamowite vlogi z kosmosu, podczas których opowiadał o życiu bez grawitacji, zyskały wielką popularność wśród internautów. Na zdjęciu widać go ze sporą paczką „zioła”, w rzeczywistości astronauta chciał tylko zaskoczyć swoich współtowarzyszy kilkoma pisankami!

Co myślicie o tych wszystkich zdjęciach?

Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować