×

Kiedy przypadają święta Wielkanocne 2020? Które dni będą wolne od pracy?

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają wcześniej niż w 2019. Jeśli chcecie dobrze zaplanować swój urlop, sprawdźcie kiedy najważniejsze święta dla polskiego kościoła, przypadają w tym roku!

Wielkanoc 2020. Kiedy będzie najważniejsze święto w Polsce?

W tym roku Wielkanoc wypada w pierwszej połowie kwietnia. Co roku termin świąt jest inny. Ze względu na to, że Wielkanoc jest świętem ruchomym.

Jak co roku, najważniejsze wydarzenia z Wielkiej Niedzieli poprzedzą inne święta Wielkiego Tygodnia. Wielki Czwartek w tym roku przypada 9 kwietnia, Wielki Piątek (10 kwietnia) oraz Wielka Sobota (11 kwietnia). Zaraz po Wielkiej Niedzieli, czyli 13 kwietnia, wypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli tzw. Lany Poniedziałek lub Śmigus-Dyngus.  To właśnie w ten ostatni dzień będziemy mieli wolny od pracy.

Czy Wielki Piątek będzie wolny?

Pojawiło się wiele pytań czy wolny jest Wielki Piątek 2020. Wszystko za sprawą projektu ustawy, który został złożony jeszcze w 2018 roku przez członków ugrupowań PSL i UED. Chcieli oni wprowadzić zmiany, dzięki którym zarówno Wielki Piątek, jak i Wigilia miałyby być dniami wolnymi od pracy.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie przyjęło jednak projektu z entuzjazmem.  Stanisław Szwed dał do zrozumienia, że taki projekt jest niemożliwi do wprowadzenia. Co więcej, podał wiele przekonujących argumentów przemawiających przeciw wolnemu Wielkiemu Piątkowi.

Myślicie, że ten dzień powinien być wolny? 

Źródła: www.radiozet.pl, gk24.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować