Kategorie Życie

Trynkiewicz brutalnie wykorzystał i zamordował 4 chłopców. Możliwe, że nie byli jedyni

Każdy z nas zna niestety Mariusza Trynkiewicza. Mężczyzna w lipcu 1988 roku został skazany na karę śmierci, którą na mocy amnestii zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności. Oficjalnie mówi się, że „Szatan z Piotrkowa” zabił czterech chłopców, jednak Ewa Żarska, autorka książki „Łowca. Sprawa Trynkiewicza”, uważa, że ofiar tego człowieka mogło być więcej. O swoich wątpliwościach opowiedziała w „Onet Rano”.

Amnestia

Mariusz Trynkiewicz to jeden z najsławniejszych seryjnych morderców w historii naszego kraju. Mężczyzna zabił czterech niewinnych chłopców, za co skazano go w lipcu 1988 roku na śmierć. Jak jednak doskonale wiecie, karę tę na mocy amnestii zamieniono na 25 lat pozbawiania wolności.

Trynkiewicz brutalnie wykorzystał i zamordował 4 chłopców. Możliwe, że nie byli jedyni

Po odbytej karze dostał kolejny wyrok

11 lutego 2014 roku Mariusz Trynkiewicz skoczył się jego wyrok. Tuż przed wyjściem mężczyzny funkcjonariusze więzienni przekazali prokuraturze szkice i zdjęcia, które znaleziono w jego celi. Miały one zawierać treści o charakterze pedofilskim. Później okazało się, że „Szatan z Piotrkowa” już 31 lipca 2015 roku został ponownie skazany – tym razem za posiadanie pornografii dziecięcej.

Trynkiewicz brutalnie wykorzystał i zamordował 4 chłopców. Możliwe, że nie byli jedyni

Jego ofiar mogło być znacznie więcej

Autorka książki o Mariuszu Trynkiewiczu, Ewa Żarska, w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem wyznała także, że po tym jak opublikowała ją, odezwało się do niej bardzo wielu ludzi, którzy znali tego mordercę. Według ich relacji mężczyzna miał przed morderstwem chłopców bardzo dużo podróżować po całym kraju. Obudziło to w niej pewne wątpliwości.

W sprawie nie sprawdzono wielu wątków. Ja rozmawiałam z milicjantem, który tą sprawą się zajmował. On opowiadał, że milicjanci sprawdzili teren ówczesnego województwa piotrkowskiego, ale nie sprawdzali pozostałej części Polski, jeśli chodzi o zaginione dzieci

Własnie dlatego dziennikarka podejrzewa, że „Szatan z Piotrkowa” mógł zabić znacznie więcej dzieci. Żarska podkreśliła jednak, że nie ma na to dowodów. Zasugerowała jednak, że być może spróbuje je zdobyć:

Ale żeby mówić o konkretach trzeba mieć konkretne dowody, a żeby je zdobyć potrzeba kolejnych lat pracy…

Publiée par Pamięci Dzieciom Zakatowanym sur Mardi 17 avril 2018

Ślub Trynkiewicza

Dziś Mariusz Trynkiewicz przebywa w ośrodku zamkniętym w Gostyninie. Morderca i przestępca seksualny poddawany jest tam terapii. Wiadomo także, że 30 października 2015 roku wziął ślub z kobietą, która do tej pory nie ujawniła swoich danych. Ewa Żarska tak skomentowała „życie uczuciowe” Trynkiewicza:

Miał cały fan klub kobiet, które do niego pisały. Zło przyciąga