×

Właśnie wyłowiono ciało 6-latki. Jest kolejną ofiarą seryjnego mordercy

Cypr próbuje uporać się ze sprawą pierwszego w historii wyspy seryjnego mordercy. 35-letni kapitan przyznał się do zabójstwa siedmiu osób, w tym dwóch kilkuletnich dziewczynek. Teraz służby odnalazły kolejną ofiarę.

Zwłoki odkrył turysta

Sprawa wyszła na jaw 14 kwietnia. Niemiecki turysta fotografował kopalnię pirytu. Tam dostrzegł zwłoki kobiety unoszące się na wodzie w jednym z szybów.

Policjanci odkryli, że ofiarą jest 38-letnia obywatelka Filipin. Mieszkała na Cyprze, ponieważ pracowała tam jako pomoc domowa. Funkcjonariusze ustalili, że za jej zabójstwo jest odpowiedzialny Nikos Metaxa.

Mordował nawet kilkuletnie dziewczynki

Teraz rzecznik policji poinformował o odnalezieniu zwłok kolejnej ofiary. Zaledwie 6-letniej Sierry. Szczątki znajdowały się na dnie jeziora Memi. Wcześniej funkcjonariusze odnaleźli tam zwłoki innych ofiar 35-latka.

Policjanci nadal przeszukują jezioro

Metaxa był kapitanem cypryjskiej Gwardii Narodowej. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa 7 cudzoziemek w latach 2016-2018. Najpierw gwałcił, a później dusił swoje ofiary. W większości przypadków, 35-latek wybierał samotne kobiety w trudnej sytuacji materialnej. Wśród jego ofiar są dwie kilkuletnie dziewczynki. Odnaleziona 6-letnia Sierra i 8-letnia Elena. 35-latek najprawdopodobniej zgwałcił jeszcze dwie kobiety z Filipin.

Może Cię zainteresować

zamknij