×

Wciskali noworodkowi wódkę i piwo. Film umieścili w mediach społecznościowych

Szokujący film i zdjęcia obiegły media społecznościowe. Pokazują, jak dają dziecku napój z wódką. Rodzice wrzucili również zdjęcia dziecka z piwem.

Wciskali noworodkowi wódkę i piwo

Na filmie widać niemowlę, któremu rodzice podają napój na bazie wódki – Long White. Materiał filmowy pokazał dziecko podparte na poduszce obok mężczyzny, podczas gdy kobieta z opaską festiwalu muzycznego One Love wlewała alkohol do jego gardła.

Impreza odbyła się w weekend w Tauranga, w regionie Zatoki Obfitości na North Island. Podpis na filmie z dzieckiem pijącym alkohol brzmiał „fml” i był obarczony emotką śmiejącą się do łez. Naprawdę ciężko stwierdzić co rodzice widzieli śmiesznego w podaniu dziecku alkoholu, który ma 4,8 procent.

Sprawą zajęła się policja

Drugie zdjęcie, tego samego mężczyzny, przedstawia go trzymającego piwo przy ustach dziecka w barze z podpisem „jej pierwsze urodziny i pierwsze piwo”. Klip wideo po weekendzie został usunięty. Mężczyzna, który prawdopodobnie jest na filmie, odpowiedział na zarzuty związane z klipem.

Grożono mi na Facebooku [z powodu] filmu o moim dziecku. Byliśmy na festiwalu z żoną, kilkorgiem znajomych i po prostu żartowaliśmy sobie z nią.

Powiedział, że byłby „idiotą”, gdyby rzeczywiście pozwolił swojemu dziecku spożywać alkohol. Twierdzi, że dziecko jest „jego sercem”. Jednak na filmie wyraźnie widać, że matka wlewa dziecku do gardła alkohol.

Władze są zatrwożone

Dr Harriette Carr, zastępca dyrektora ds. Zdrowia publicznego powiedziała, że Ministerstwo Zdrowia  przeraził ten materiał filmowy. Jak mówi:

Ministerstwo nie zaleca, aby niemowlęta lub dzieci otrzymywały napoje alkoholowe. Wykazano, że alkohol jest szkodliwy dla nienarodzonego dziecka, niemowląt i dzieci, szczególnie wpływając na rozwój mózgu.

Co sądzicie o zachowaniu mężczyzny? Czy ktoś taki powinien zostać ojcem?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować