×

Wałęsa wspiera sędziego Tuleyę. „Byłem skazywany, a jestem bohaterem i noblistą i w ogóle”

Wałęsa wspiera sędziego Tuleyę, któremu Zbigniew Ziobro chce uchylić immunitet. Były prezydent Polski zapewnia go, że jeszcze będzie bohaterem, jak on sam.

Sędzia utraci immunitet?

Prokuratura krajowa zarzuca sędziemu Tulei, że 8 grudnia 2017 roku na posiedzeniu Sądu Okręgowego w Warszawie, dopuścił do jego udziału media. Konkretnie reporterów dwóch stacji telewizyjnych. Prowadzone posiedzenie miało niejawny charakter i dotyczyło sprawy śledztwa związanego z obradami w Sali Kolumnowej Sejmu z 16 grudnia 2016 roku.

Skład Sądu Okręgowego w Warszawie uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa, a przewodniczący sędzia Tuleya ogłosił to w obecności mediów, podając jego motywy. Zdaniem prokuratury mogło to wpłynąć na prawidłowy bieg śledztwa.

Według znawców prawa to, co chce zrobić prokuratura, jest absurdem. Sędzia wykonywał swoją pracę i nie popełnił błędu. Jak mówi mec. Chojniak:

To tak, jakby policjantowi postawić zarzut za złapanie przestępcy, a prokuratorowi, że wniósł akt oskarżenia.

Wałęsa wspiera sędziego Tuleyę

Lech Wałęsa w rozmowie z „Super Expressem” również wspiera sędziego Tuleyę. Przypomnijmy, że Prokuratura Krajowa chce uchylić Igorowi Tulei immunitet. Wszystko po to, aby postawić mu ewentualne zarzuty karne.

Jak powiedział w wywiadzie Lech Wałęsa:

Trzymaj się, będziesz bohaterem. I nie martw się – zrobimy wielkie zbiórki, wielkie poparcie, głowa do góry i do przodu. Ja wiele razy byłem skazywany, a jestem bohaterem i noblistą i w ogóle.

Obecna władza jest gorsza od komunistów

Prezydent Lech Wałęsa podkreśla, że walka z obecną władzą jest gorsza niż z komunistami:

Ja byłem tak mocny, że rozwaliłem tamtych ludzi, a dzisiaj nie ma takiego mocnego, więc nie ma ich kto rozwalić. (…) nikt nie pomyślał, że znajdą się ludzie, którzy będą burzyć konstytucję, trójpodział władzy. W ogóle nie przyszło mi to do głowy. Zlekceważyliśmy ich, oni doszli do władzy, rozdają, uprawiają populizm, opowiadają głupoty i to wszystko powoduje, że w tym zmęczonym, znużonym społeczeństwie zyskują poparcie.

Uważacie, że to koniec niezależnego sądownictwa? Czy trójpodział władzy to fikcja?

Źródła: www.tvp.info, oko.press, www.rp.pl, www.youtube.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować