×

Ten kraj dopłaci turystom za spędzenie w nim wakacji. Można liczyć na sporą sumę

Wakacyjny raj dopłaci turystom. Każdy, kto zarezerwuje co najmniej 3 noclegi na tej wyspie, otrzyma dopłatę w wysokości nawet 200 euro.

Ciężkie czasy dla turystyki

Pandemia koronawirusa w ogromnym stopniu sparaliżowała międzynarodowy ruch turystyczny. Biura podróży i przewoźnicy największe nadzieje pokładali w skutecznej szczepionce, która umożliwiłaby im odblokowanie działaności. Odkąd szczepionka pojawiła się na rynku, trwają dyskusje, jak ten fakt wykorzystać.  Za receptę na powrót do normalności uchodzą „paszporty szczepionkowe”, pomysł temu budzi jednak wątpliwości natury etycznej.

Zimą rekordy popularności biły kraje, które nie wymagają od przyjezdnych żadnych zaświadczeń, ani testów. Niektóre, jak Meksyk, zapłaciły za to zdrowiem własnych obywateli. Od początku tego roku w kraju padają nowe rekordy zachorowalności na Covid-19, a dziennie umiera ponad tysiąc osób. Mimo to tamtejszy rząd nie zdecydował się wprowadzić żadnych obostrzeń na lotniskach. Jak szczerze wyjaśnił meksykański minister turystyki, chodzi o pieniądze:

W optymistycznym wariancie kraj odwiedzi 42,7 mln ludzi, w sceptycznym 26,3 mln. A to przekłada się na solidne wpływy do budżetu. W najlepszym razie będzie to ok. 17,4 mld USD, w najgorszym – 13,8 mld.

Dużo bezpieczniejszy wariant rozwoju turystyki przyjęły władze Malty. Ta rajska wyspa już od 1 czerwca z otwartymi ramionami przywita wszystkich, którzy przedstawią zaświadczenie potwierdzające przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi lub negatywny wynik testu PCR, wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem. Przed nimi Malta otworzy nie tylko ramiona, lecz także portfel…

Wakacyjny raj dopłaci turystom

Jak zapowiedział w piątek maltański minister turystyki Clayton Bartolo, do dnia 1 czerwca zostaną zniesione obostrzenia na wyspie i wszyscy zaszczepieni lub przetestowani przyjezdni będą mile widziani:

Od tego momentu turyści mają szansę otrzymać dopłatę do swoich wakacji. Pieniądze otrzymają przyjezdni, którzy zarezerwują  noclegi,  pod warunkiem, że wykupią tam przynajmniej trzy noce.

Do zgarnięcia są spore kwoty. Będą one wypłacane w zależności od poniesionych przez turystę wydatków. Im bardziej luksusowe będą wakacje, na jakie się zdecyduje, tym wyższa dopłata. Osoby, które zarezerwują co najmniej 3 noce w pięciogwiazdkowym hotelu, mogą liczyć nawet na 200 euro, czyli około 900 złotych. Klienci hoteli czterogwiazdkowych będą mogły starać się o dopłatę w wysokości 150 euro, a trzygwiazdkowych- 100 euro.

Każdy, kto zdecyduje się zatrzymać na wyspie Gozo, mniej popularnej wyspie, położonej 2,5 km na północny zachód od  Malty, może liczyć na dodatkowe 10 proc. od wymienionych kwot. Na zachęcające dopłaty dla turystów zrzucą się Maltańska Organizacja Turystyczna oraz same hotele. Jak wyjaśnił maltański minister turystyki, na dłuższa metę to musi się opłacić:

Chcemy sprawić, by hotele na Malcie były w uprzywilejowanej pozycji w momencie, gdy międzynarodowa turystyka zostanie wznowiona.

Malta należy do krajów, w których proces szczepienia idzie najsprawniej. Do tej pory zaszczepiono już 42 proc. mieszkańców przynajmniej jedną dawką, co sytuuje Maltę na pierwszym miejscu wśród krajów europejskich.

Źródła: www.radiozet.pl, businessinsider.com.pl

Może Cię zainteresować

zamknij