×

Rodzice oferują opiekunce 250 000 złotych rocznego wynagrodzenia. W ogłoszeniu jest jeden, mały haczyk

Jakiś czas temu na jednym z portali internetowych znalazło się nietypowe ogłoszenie. Pewni rodzice chcieli zatrudnić opiekunkę, która miałaby zajmować się ich pociechami. Wydaje Wam się, że to oferta pracy, jakich wiele na rynku? Macie rację – wydaje się Wam.

Miejsce pracy jest nawiedzone!

Uwagę od razu przykuwa suma, którą rodzice są w stanie zaoferować niani. Wynosi ona bowiem około 250 tysięcy złotych rocznie. Wszystko dlatego, że dom, w którym mieszka rodzina jest… nawiedzony.

Pracodawcy wcale nie ukrywają tego faktu przed potencjalnymi kandydatami:

Żyjemy w tym domu od prawie 10 lat. Już trakcie zakupu nieruchomości otrzymaliśmy informację, że jest nawiedzony. Nie wpłynęło to jednak na naszą decyzję. Kupiliśmy go.

Nikt nie zagrzał miejsca pracy na dłużej

To oczywiste, że zgłosiło się wielu chętnych, skuszonych nieprawdopodobną sumą, którzy również nie do końca dali wiarę w część ogłoszenia o zjawiskach nadprzyrodzonych. Okazało się jednak, że osoby te odeszły równie szybko, jak się pojawiły. Tylko w ciągu ostatniego roku było to aż pięć opiekunek…

Właściciel portalu był sceptyczny

Richard Conway, założyciel Childcare.co.uk, portalu, na którym widnieje ogłoszenie, w wywiadzie dla Daily Mirror skomentował, że jest to najbardziej interesująca oferta pracy, jaką dotychczas mieli:

Kiedy zobaczyliśmy to ogłoszenie, byliśmy w szoku. Niektórzy pracownicy byli do niego sceptycznie nastawieni. Kiedy jednak porozmawialiśmy z właścicielami domu i poprzednimi niańkami, zdaliśmy sobie sprawę, że to naprawdę nie są żarty. Rodzina zapewnia, że jeszcze nikomu nie stało się w domu nic złego, ale stawienie czoła tym wszystkim paranormalnym zjawiskom, wymaga od opiekunki nie lada odwagi.

Przyjęlibyście taką ofertę?

Może Cię zainteresować

zamknij