×

Mając 18 lat, przez kilka miesięcy jadła tylko 3 jabłka dziennie i nic więcej. 5 lat później jest ledwo rozpoznawalna

Victoire Maçon Dauxerre była śliczną osiemnastolatką z Francji, która przygotowywała się do egzaminów końcowych w szkole średniej. Chciała odrobinę odpocząć, dlatego wybrała się z mamą na zakupy. Nie spodziewała się jednak, że ten dzień na zawsze zmieni jej życie.

Podczas spacerowania od jednego butiku do drugiego, panie były bacznie obserwowane przez pracownika agencji modelek. Victoire były bardzo zaskoczona całą tą sytuacją, ponieważ w życiu nie spodziewała, że ktokolwiek mógłby zwrócić na nią w ten sposób uwagę. W późniejszych rozmowach dziewczyna wspominała, że jej największym marzeniem były studia na prestiżowej uczelni Sciences-Po. Nie były jej w głowie z pewnością pokazy mody i sesje fotograficzne.

Victoire Maçon Dauxerre (1)

Jednak agentka nie dawała za wygraną i 18-latka dała się zwieść pięknym obietnicom osiągnięcia światowej kariery. Szybko podpisała umowę z bardzo znaną agencją, a jej życie diametralnie się zmieniło.

Victoire Maçon Dauxerre (1)

„Oczywiście nikt nikomu nie powiedział wprost, że się jest za grubym i że się nie nadaje do tego biznesu, ale dwa tygodnie przed pokazem dostępne były tylko rozmiary w ubraniach 32-34, więc tak jakby samemu można było wydedukować, że inne rozmiary nie wchodzą w grę i po prostu trzeba schudnąć”.

Victoire Maçon Dauxerre (2)

Młoda kobieta zaczyna więc się głodzić, aby nadążyć za innymi. Schudła 10 kilogramów w 2 miesiące. Spożywała jedynie 3 jabłka dziennie i do tego piła dużo wody gazowanej, która wypełniała jej żołądek. Raz w tygodniu 'grzeszyła' i pozwalała sobie na rybę bądź kurczaka.

Victoire Maçon Dauxerre (2)

Jej głodówki zaczęły przynosić 'wybiegowe rezultaty'. Przy wzroście 178 cm, Victorie ważyła jedynie 48 kg. Ale dzięki temu zaczęła być zauważana. Chodziła na pokazach u największych sław: Alexander McQueen i Miu Miu. Stała się supermodelką.

Victoire Maçon Dauxerre (3)

Victorie stawała się coraz słabsza i wpadła w sidła anoreksji. Miała bardzo niskie ciśnienie, włosy zaczęły jej wypadać, nabawiła się osteoporozy i miała problem z menstruacją.

Victoire Maçon Dauxerre (3)

Dziewczyna nie pozostawia żadnych wątpliwości:

„Nie ma co się oszukiwać. Każde zdjęcie jest edytowane na komputerze. Na jednej fotografii trochę uda, na drugiej wyostrzono kości policzkowe. Wszystko jest zmieniane. Przed kamerami dziewczyny jedzą i udają, że wszystko jest w porządku, ale gdy tylko zgasną światła, wpychają sobie palec do gardła i wszystko zwracają”.

Victoire Maçon Dauxerre (4)

Pełnoletnia Victorie stawała się coraz bardziej bezradna i nie dawała sobie rady. Dostała silną depresję, która po 8 miesiącach pracy w branży modowej doprowadziła ją do miejsca, w którym targnęła się na życie.

Victoire Maçon Dauxerre (5)

Na szczęście udało się ją uratować. Victoire zdała sobie sprawę, że musi zakończyć karierę modelki, jeśli chce normalnie żyć. Dziś ma 23 lata i napisała książkę o swoich doświadczeniach. Zarzuca branży modowej kłamstwa i to, że na pokaz robią zupełnie inaczej niż w kuluarach.

Victoire Maçon Dauxerre (6)

Wielu projektantów mówi wprost, jak ma wyglądać świat mody. Karl Lagerfeld wręcz stanowczo apeluje, żeby być chudym, ponieważ nikt nie chce oglądać kobiet o pełniejszych kształtach. Victoire chce z tym walczyć i nie ma zamiaru milczeć. Dziś jest zdrowa i nosi rozmiar 38. Planuje zostać aktorką i z tym chce związać swoją przyszłość.

Victoire Maçon Dauxerre (7)

Może Cię zainteresować

zamknij