×

Uścisk dłoni Trzaskowskiego i Dudy. Wyciekło niepublikowane dotąd zdjęcie

Uścisk dłoni Trzaskowskiego i Dudy. To zdjęcie wywołało w sieci ogromną sensację. Czy to oznacza, że kontrkandydaci II tury wyborów prezydenckich spotkali się po ogłoszeniu wyników wyborów?

Uścisk dłoni Trzaskowskiego i Dudy

Zdjęcie przedstawiające moment uścisku dłoni pomiędzy Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim stało się powodem wielu internetowych dyskusji. Przez pewien moment nie brakowało nawet osób kwestionujących jego autentyczność. Jednak okoliczności publikacji zdjęcia nie pozostawiają cienia wątpliwości. Nie może być ono efektem manipulacji w programie graficznym, bowiem fotografia została zamieszczona w sieci przez osobistego fotografa prezydenta RP, Jakuba Szymczuka.

Mężczyzna uznał, że w sytuacji, gdy znane są już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich, publikacja takiego zdjęcia jest jak najbardziej na miejscu. W opisie zdjęcia napisał:

To chyba dobry moment na jedno zdjęcie z przepastnego archiwum zatytułowanego „niepublikowane”.

Fotografia przedstawia stojących naprzeciwko siebie Andrzeja Dudę oraz Rafała Trzaskowskiego. Mężczyźni podają sobie ręce. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mimika twarzy Andrzeja Dudy sprawia wrażenie, jak gdyby prezydent chciał zmiażdżyć swoją dłonią, dłoń Rafała Trzaskowskiego. Z kolei głowa prezydenta stolicy jest w wymowny sposób pochylona w dół.

Internauci od razu dostrzegli w tej fotografii analogię do wyniku wyborów. W komentarzach pisali:

To zdjęcie wyraża wszystko.

Kiedy wykonano zdjęcie?

Póki co, nie udało się ustalić kiedy ani w jakich okolicznościach wykonane zostało to intrygujące zdjęcie. Pewne jest jednak, że fotografowi udało się uchwycić niezwykły moment.

Przypomnijmy, że według danych zebranych z 99,9 procent komisji wyborczych Andrzej Duda wygrał II turę wyborów z niewielką przewagą, zdobywając 51,21 procent głosów, zaś na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,79 procent wyborców.

Fotografia przedstawiająca kontrkandydatów w wyborach prezydenckich doczekała się ogromnej ilości komentarzy. Przeważały pozytywne słowa: „dobre archiwum”, „jakże aktualne”, „to zdjęcie wyraża wszystko”, „zdjęcie finału tych wyborów bezapelacyjnie”.

Z drugiej strony nie zabrakło też krytyki. Internauci zarzucali fotografowi brak klasy i sugerowali, że jego własna złośliwość kiedyś go dosięgnie. Jeden z komentujących napisał:

Ceniłem pana za zdjęcia, mimo iż nie jestem zwolennikiem Dudy. Niestety, tym zdjęciem pokazuje się pan w złym świetle. Bez klasy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować