×

To obecnie jedno z najgorętszych miejsc na świecie. Temperatura sięga tam prawie 50°C!

W ciągu ostatnich dni rekordowe upały w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych sięgały… 49 stopni Celsjusza. To mieszczące się w Arizonie miasto Phoenix zostało uznane za jedno z najgorętszych miejsc na naszej planecie. Jak przyznają tamtejsi mieszkańcy, doświadczyli prawdziwego piekła!

W sieci krąży coraz więcej zdjęć, które dowodzą, że z upałami nie ma żartów, a ich konsekwencje mogą być tragiczne – z powodu rekordowych temperatur zmarło już kilka osób.

„To jest tragiczne, gdy ktoś umiera na hipertermię, ponieważ w większości przypadków można było jej zapobiec” – wyznaje dr Michelle Jorden z urzędu hrabstwa Santa Clara.

YouTube

Cała Arizona rozpoczęła już walkę z potwornymi upałami, które zagrażają życiu wielu mieszkańców – zostaje sadzona większa ilość drzew mająca na celu ochłodzić tamtejszy klimat. Coraz częściej korzysta się również z „chłodzących dachów”, które mają za zadanie absorbować mniejszą ilość ciepła do danego budynku.

Temperatura ma wpływ na dosłownie wszystko i nawet najnowocześniejsza technologia nie jest w stanie się przed nią uchronić. Pogoda panująca w Arizonie wymusiła chociażby anulowanie 20 lotów na międzynarodowym lotnisku Phoenix Sky Harbor i opóźnienia na lotnisku McCarran w Las Vegas.

Tak wyglądają niektóre ze znaków drogowych.

Youtube

Na upałach ucierpiały również światła drogowe.

YouTube

I choć ugaszanie śmieci może wydawać się łatwe, wybieranie ich z pewnością nie należało do najprzyjemniejszych zadań.

Twitter

Straszliwe upały odczuły również zwierzęta, na które wysoka temperatura może mieć bardzo negatywny wpływ. Ludzie robią co w ich mocy, aby im pomóc!

YouTube

M.in. zabezpieczają ich łapki przed rozgrzaną do czerwoności powierzchnią.

Twitter

Postawienie ogrodzenia z tworzywa sztucznego z pewnością nie było najlepszym pomysłem.

Starsze modele samochodów również ucierpiały.

YouTube

Warto zatem parkować auto w zacienionym miejscu, szczególnie gdy wybieracie się na wakacje do Arizony.

YouTube

Negatywnych skutków straszliwych upałów jest znacznie więcej. Przedstawiliśmy te, które szczególnie zwróciły naszą uwagę. Tak więc jeśli następnym razem zaczniesz narzekać na nasze upały, pamiętaj, że to nic w porównaniu do arizońskiego piekła!

Może Cię zainteresować