×

Turyści walczą o leżaki na Majorce! Polski „parawaning” to przy tym pikuś

Najwytrwalsi i najambitniejsi pojawiają się już o 5 lub 6 rano. Leżak przejmują, rozkładając na nim swoje rzeczy lub ucinając sobie na nim drzemkę. Skrawka własnej przestrzeni bronią jak niepodległości. Ci Turyści walczą o leżaki na Majorce przy basenie hotelowym w popularnym kurorcie. Oczywiście nagranie stało się hitem sieci.

„Parawaning”, czyli polski sport narodowy

Symbol nadbałtyckich plaż w sezonie? Parawany! Wraz z rozpoczęciem sezonu, polskie plaże zalewa morze parawanów. Rozkładanie parawanów uznać można za polski sport narodowy. Gdy zajrzymy za parawan, zobaczymy tam przede wszystkim silną potrzebę własności i chęć zyskania odrobiny prywatności. „Parawaning” to tworzenie sobie „zacisznego” azylu w tłumie. Co ciekawe, większość turystów zgodnie opowiada, że nie cierpi zwyczaju rozkładania parawanów nad polskim morzem. Ale i tak wszyscy je rozkładają.

Na najbardziej obleganych plażach, by znaleźć dobre miejsce, trzeba pojawić się bardzo wcześnie. Spóźnialscy sporo ryzykują. Co więcej, są i tacy, którzy stawiają parawany… w morzu. Niektórzy żartobliwie zauważają, że wkrótce Polacy zaczną rozkładać parawany pod Szwecją.

Turyści walczą o leżaki na Majorce

Myli się ten, kto sądzi, że tylko Polacy na wakacjach zaciekle walczą o własną przestrzeń. Przy basenach hotelowych za granicą również dochodzi do zaskakujących sytuacji. Tiktokerka Julie Marie Larrson opublikowała na swoim profilu filmik, na którym widać, jak turyści walczą o najlepsze miejsca przy basenie hotelowym na Majorce. „Wojna o leżaki o szóstej rano” – napisała tiktokerka. Na nagraniu widzimy, jak rozpędzeni turyści podczas biegu potykają się o własne nogi i rzucają ręczniki na leżaki. Niektórzy stawiają też obok torby.

Filmik stał się wiralem. Ale podczas wakacji takich nagrań można by stworzyć znacznie więcej. Najważniejsze, to umieć się śmiać z samego siebie…

@jlie5 holidays in Spain #sunbedwars #aerobics #spain #allinclusive #grancanaria #mallorcaspain #warzone ♬ La Canelera – Los Capos De Mexico

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować