×

Ten 3-latek niespokojnie przesypia każdą noc. Gdy pewnego dnia budzi się, czuje lizanie na policzku

3-letni Tupper Dunlop cierpi na autyzm, co przekłada się nie tylko na jego codzienny kontakt z ludźmi, ale wiąże się to także z problemami związanymi ze snem. Ciężko było z jego snem, budził się i nie potrafił usnąć. Udawało mu się przespać jedynie 45 minut. Nancy Dunlop i jej mąż byli już zmęczeni i zdesperowani. Nie wiedzieli, jak mają pomóc swojemu dziecku.

Bycie rodzicem dziecka autystycznego nie jest najprostszą rzeczą na świecie. Staramy się, aby nasz synek nie miał stresu, czuł się kochany, a i tak ma problemy ze snem, co jest wyczerpujące nie tylko dla niego, ale dla wszystkich domowników. Czujemy się bezradni, bo nie mamy pojęcia, jak pomóc swojemu dziecku.

Genialny pomysł!

Para z Winnipeg zdecydowała się zaangażować specjalnie wyszkolonego labradora, który byłby przewodnikiem dla ich dziecka. Tupper kocha zwierzęta i jego rodzice stwierdzili, że to najlepsze rozwiązanie. Lego pojawił się w ich domu i od razu pokochał chłopczyka z wzajemnością.

Doszło do niemożliwego!

Po tym, jak labrador znalazł się w ich domu, chłopiec zaczął przesypiać więcej godzin, a za każdym razem, gdy miał koszmary, Lego od razu pojawiał się przy jego łóżku. Przytulał go, co sprawiało, że Tupper od razu się uspokaja. Również w ciągu dnia obecność psa przewodnika jest darem. Chłopiec się bardziej koncentruje i zaczyna mówić! Nawet razem chodzą do przedszkola.

Pełne zrozumienie!

Ta dwójka przypadła sobie do gustu i rodzice chłopca nie wyobrażają sobie, że Lego mógłby zostać zastąpiony przez innego psiaka. Labrador pomaga rodzicom zadbać o to, aby ich synek był spokojny i żeby dziecko było bezpieczne.

Cała rodzina nie posiada się ze szczęścia. Koszmary dziecka się skończyły i udaje mu się przesypiać całą noc!

Polecane

Może Cię zainteresować