×

Tragiczna śmierć policjantów. Zginęli podczas rutynowej kontroli drogowej

Tragiczna śmierć policjantów, którzy zatrzymali do kontroli drogowej samochód. 29-letni funkcjonariusz i 24-letnia funkcjonariuszka zostali zastrzeleni. Trwa obława służb za sprawcą.

Tragiczna śmierć policjantów

W poniedziałek 31 stycznia około godz. 4:20 rano w miejscowości Ulmet w powiecie Kusel (zachodnie Niemcy) doszło do ogromnej tragedii. Podczas rutynowej kontroli drogowej nieznany mężczyzna otworzył ogień w kierunku policjantów.

Ranna została 24-letnia funkcjonariusza i 29-letni funkcjonariusz. Udało im się wezwać pomoc i powiadomić kolegów, że kierowca samochodu, który zatrzymali do kontroli przewoził w bagażniku martwą zwierzynę.

Niestety obrażenia policjantów były na tyle poważne, że wkrótce po tym oboje zmarli. Gdy na miejscu zdarzenia pojawili się medycy, na ratunek było już za późno. Sprawca natomiast uciekł.

Trwa objawy policji za sprawcą podwójnego zabójstwa i jego towarzyszem

Obecnie trwa obława służb w miejscowości Ulmet, niedaleko Kaiserslautern na zachodzie Niemiec. Funkcjonariusze poszukują mężczyzny, który po zatrzymaniu do rutynowej kontroli zastrzelił policjanta i policjantkę. Prawdopodobnie z zabójcą był ktoś jeszcze.

Ze względu na duży obszar poszukiwań główna droga przelotowa przez Ulmet została o poranku całkowicie wyłączona z ruchu. Jak ostrzegają tamtejsi policjanci, trwa poszukiwanie sprawców, z których co najmniej jeden jest uzbrojony.

Nie wiadomo, jakim dokładnie autem poruszali się podejrzani, jak wyglądali ani w którym kierunku uciekli

– podała policja landu Nadrenia-Palatynat.
 

Niemiecka policja apeluje do kierowców przemierzających okolicę, w której doszło do morderstwa, aby nie zabierali żadnych autostopowiczów.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij