×

91-latek płakał przed bankomatem. Gdy policjanci zauważyli co się dzieje, ruszyli mu na pomoc

91-latek płakał przed bankomatem. Mężczyzna wpadł w panikę, gdy maszyna zablokowała jego kartę. Senior kompletnie nie wiedział, co robić. Na szczęście w okolicy znajdował się pochodzący z drugiego końca kraju policjant, który stanął na wysokości zadania.

Seniorzy potrzebują wsparcia

Już na początku pandemii koronawirusa wiele mówiło się na temat niesienia pomocy ludziom starszym. W związku z koniecznością częstszego przebywania w domu, seniorzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Wielu z nich zaczęło jeszcze mocniej odczuwać samotność. Osoby w podeszłym wieku musiały odtąd radzić sobie z niełatwą codziennością. Dla sporego grona konieczność samodzielnego korzystania z rozwiązań współczesnej techniki okazała się przeszkodą nie do pokonania. Nawet na pozór prosta maszyna, jaką jest bankomat może dla starszego człowieka być niebagatelnym problemem.

Kilka dni temu w położonym w okolicy granicy polsko-białoruskiej, Bielsku Podlaskim miał miejsce zaskakujący incydent. Jeden z funkcjonariuszy Policji, pochodzący z odległego Krakowa zauważył dziwne zachowanie starszego mężczyzny. Policjant, który przybył na drugi kraniec Polski, aby pełnić służbę w powiecie bielskim i hajnowskim zamierzał wypłacić gotówkę z bankomatu. Gdy stanął w kolejce do maszyny dostrzegł, że korzystający z niej, starszy mężczyzna ma spore trudności.

Sierżant sztabowy, Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie opowiedział o szczegółach zdarzenia.

W tym czasie z urządzenia korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza.

91-latek płakał przed bankomatem
Małopolska Policja

91-latek płakał przed bankomatem

Policjant i jego koledzy podeszli do mężczyzny, aby sprawdzić co się dzieje. Wówczas okazało się, że senior zamierzał udać się na zakupy, ponieważ całkowicie skończyło mu się jedzenie. Niestety na drodze do realizacji zadania stanęły przeszkody finansowe. 

Bardzo szybko policjantom udało się ustalić, że z nieznanych przyczyn bankomat zablokował kartę należącą do 91-latka. Jak przekazał w rozmowie z mediami rzecznik policji, funkcjonariusze nie mogli pozostać obojętni na sytuację mężczyzny. Zapytali seniora o jego potrzeby, po czym udali się na zakupy. Później odprowadzili go do mieszkania i skontaktowali się z jego opiekunką.

Tym razem to policjantom zaszkliły się oczy. Policjanci szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu jego opiekunkę. Na odchodne złożyli seniorowi życzenia świąteczne.

Policjant z Krakowa zaangażowany w akcję pomocy seniorowi wyznał, że radość mężczyzny po zrobieniu zakupów była najpiękniejszym prezentem, jaki on i jego koledzy mogli sobie wymarzyć.

To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć – uśmiech i podziękowanie starszego pana przyniosło im nie lada satysfakcję.

Pamiętajmy o seniorach i pomagajmy im, jeśli tylko widzimy, że potrzebują naszego wsparcia.

Źródła: www.fakt.pl, tvn24.pl
Fotografie: Małopolska Policja (miniatura wpisu), Małopolska Policja

Może Cię zainteresować

zamknij