×

Tragedia w Tylmanowej. Auto uderzyło w betonowy przepust, zginęli młodzi rodzice

Tragedia w Tylmanowej (woj. małopolskie). Samochód osobowy, którym podróżowała trzyosobowa rodzina, wypadł z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Zginęli młodzi rodzice, dwuletnie dziecko zostało ranne.

Tragedia w Tylmanowej

Do makabrycznego wypadku doszło w czwartek ok. godz. 17 we wsi Tylmanowa na drodze wojewódzkiej nr 969 (Małopolska, gm. Ochotnica Dolna). Osobowy peugeot wyleciał z jezdni (to główny trakt, który łączy Nowy Targ z Nowym Sączem), a następnie wyłamał metalowe barierki zabezpieczające drogę, uderzył z betonowy przepust i dachował.

Nasza jednostka została zadysponowana do bardzo groźnego wypadku w Tylmanowej os. Kłodne. Na drodze wojewódzkiej samochód, którym podróżowała trzyosobowa rodzina wyleciał z drogi i uderzył w betonowy przepust

– poinformowali strażacy z Ochotnicy Dolnej.

Peugeotem podróżowała trzyosobowa rodzina – 28-letni tata, 23-letnia mama i ich 2-letnie dziecko. Niestety, maleństwo zostało osierocone… Młodzi rodzice nie żyją.

Kierujący autem 28-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego zmarł na miejscu. Do szpitala do Nowego Sącza przewieziona została także 28-letnia pasażerka ze Szczawnicy. Kobieta również niestety zmarła

– przekazała Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Dziecko przewieziono do szpitala

2-letnie dziecko z ranami przewieziono do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy.

Jego stan jest stabilny

– mówi Dorota Garbacz.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Strażacy musieli rozciąć samochód za pomocą specjalistycznych narzędzi, żeby dostać się do środka. Na miejscu tragedii pojawił się prokurator i biegły z zakresu wypadków drogowych.

Policja apeluje o ostrożną jazdę i wskazuje, że jedną z przyczyn tragedii mogły być pogarszające się warunki na drogach.

Fotografie:

Może Cię zainteresować