×

Tragedia w trakcie przygotowywania ciasta. Kobieta zmarła z powodu… uduszenia

Tragedia w trakcie pieczenia ciasta. Szalik matki zaplątał się w robota kuchennego i zaczął dusić kobietę. Syn zareagował natychmiast, jednak nie do końca prawidłowo i na pomoc było za późno.

Tragedia w trakcie pieczenia ciasta

Dramatyczny wypadek we Francji wydarzył się tam w trakcie przygotowywania ciasta urodzinowego. Matka razem z synem mieszali składniki niezbędne do pieczenia tortu.

W pewnym momencie szalik kobiety został złapany przez robota kuchennego i zaczął zaciskać się na jej szyi. Wszystko widział jej 15-letni syn, który próbował pomóc mamie. Niestety nastolatek nie zdołał jej uratować i kobieta zmarła z powodu uduszenia.

Personalia ofiary nie zostały ujawnione. Prawdopodobnie miała 58 lat i znajdowała się w swoim domu w dzielnicy La Metare w Saint-Etienne, mieście we wschodniej środkowej Francji w regionie Owernia-Rodan-Alpy.

Tragedia w trakcie pieczenia ciasta
Pixabay.com

Syn wpadł w panikę

Syn widząc, co się dzieje wpadł w panikę i pobiegł do telefonu. Zadzwonił na numer alarmowy i dyspozytorka zaczęła mu wydawać polecenia. Miał odłączyć maszynę od prądu i odciąć szalik. Kiedy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni i strażacy próbowano reanimować kobietę.

Niestety lekarze uznali, że na ratunek jest już za późno i stwierdzili zgon. Marka i model urządzenia są niejasne. Jedynym świadek zdarzenia, syn ofiary, wyjaśnił funkcjonariuszom policji, co się stało. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok w celu potwierdzenia dokładnej przyczyny śmierci kobiety.

Syn ofiary znajduje się pod opieką najbliższej rodziny i psychologa.

tragedia w trakcie pieczenia ciasta
Freepik.com

Tej tragedii można było uniknąć

Wiele wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wypadek, którego można było uniknąć. Bowiem podstawowe zasady bezpieczeństwa w przypadku robotów kuchennych mówią, iż należy trzymać od nich z dala elementy, które mogłyby zostać wkręcone w łopatki maszyny. Mowa tutaj nie tylko o ubiorze, ale i długich włosach, które na czas pracy powinny zostać spięte.

Ponadto, syn zmarłej nie zachował się do końca prawidłowo. Jego pierwszym odruchem powinno być odłączenie urządzenia, a następnie przecięcie oplatającego szyję szalika. Dopiero później powinien wezwać pomoc.

Jednak łatwo jest oceniać sytuację na chłodno, siedząc wygodnie w fotelu. W przypadku nastolatka stres zrobił swoje…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.dailymail.co.uk
Fotografie: Freepik.com (miniatura wpisu), Pixabay.com, Freepik.com

Może Cię zainteresować

zamknij