×

Lekarze nie dawali chłopcu szans na normalne życie. 30 lat później w sieci pojawiają się te zdjęcia

Pochodzący z Norwegii Torstein Lerhol jest nauczycielem i działaczem politycznym. Kocha podróże, a najbardziej ceni w nich to, że może poznawać nowych ludzi, którzy są dla niego ogromną inspiracją.

Gdy poznajemy tego 30-latka, możemy być zaskoczeni, ponieważ na pierwszy rzut oka nie wygląda jak szczęśliwy, młody człowiek.

Torstein cierpi na zanik mięśni stabilizujących kręgosłup i całe swoje życie spędził na wózku inwalidzkim.

Jego rodzice wspierali go w każdej decyzji i ignorowali diagnozy lekarzy, którzy mówili, że ich syn nie będzie się ruszać i wiele w życiu nie osiągnie. Oni mieli zamiar wychować go całkowicie normalnie. Nie rozumieli, dlaczego mieliby traktować go inaczej, tylko dlatego, że różni się wyglądem od swojego rodzeństwa.

Podobnie jak oni, Torstein skończył studia, zaczął podróżować po świecie i ma wielkie plany na przyszłość.

Od młodych lat wiedział, że chce zostać nauczycielem, a jako nastolatek zaczął interesować się także polityką. Wkrótce ludzie poznali go jako najbardziej inspirującego i najmniejszego działacza w kraju – waży zaledwie 17 kg. On o swoim wyglądzie mówi z przymrużeniem oka:

Nie chcę przybierać na wadze, żeby ludzie, którzy mnie przenoszą z miejsca w miejsce, nie musieli się aż tak nadźwigać.

Jego odwaga i optymizm są inspiracją dla tysięcy ludzi, którzy mają problem z akceptacją siebie. Od jednego z fotografów otrzymał propozycję wzięcia udziału w sesji zdjęciowej.

Henrik Fjørtoft gorąco zachęcał Torsteina, ale on obawiał się, że te zdjęcia po prostu nie będą ładne ze względu na to, jak wygląda jego ciało. Nie wstydził się go, ale nie chciał, żeby ktoś, kto będzie oglądać fotografie, czuł się niezbyt komfortowo. Ostatecznie jednak się zgadza i już kilka miesięcy później cały świat może podziwiać efekty sesji.

30-latek ma coś do powiedzenia na temat swojego wyglądu…

Może Cię zainteresować

zamknij