×

11 niesamowitych sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie. Już nigdy ich nie wyrzucisz!

Niezależnie od pory roku i dnia, filiżanka herbaty zawsze przynosi odrobinę przyjemności. Tylko co zrobić z torebką po zaparzonej herbacie?

Jeżeli za każdym razem wyrzucasz zużyte torebki po zaparzeniu herbaty, robisz duży błąd! Mogą się one bowiem jeszcze przydać…

Źródło: instagram.com/teacoffeewithmamabec/

Oto 11 niesamowitych sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie, o których musisz wiedzieć:

1. Leczy oparzenia słoneczne

Źródło: https://pixabay.com/photo-109155/

Już nie musisz się martwić, jeśli za długo przebywałeś na słońcu. Torebka po herbacie może okazać się skuteczna w pozbywaniu się przykrych dolegliwości po oparzeniach słonecznych, a także łuszczącej się skóry. Kwas obecny w czarnej herbacie ma właściwości kojące. Rany szybko znikną, a dolegliwości bólowe nie będą tak mocno doskwierać.

 2. Rewitalizują zmęczone oczy

Źródła: instagram.com/elise_derwin/

Wszystkim zdarzają się nieprzespane noce, gdy na następny dzień czujemy się jak zombie. Taniny obecne w czarnej herbacie mogą rewitalizować oczy, a także pomóc w usunięciu worków pod oczami. Możesz przechowywać torebki po herbacie w szczelnym słoju w lodówce, aby wykorzystać je w odpowiednim momencie.

3. Idealne na drobne oparzenia

Źródło: https://goo.gl/images/GihgWA

Czarna herbata jest wypełniona taninami, które łagodzą stany zapalne spowodowane oparzeniami. Pomagają zmniejszyć zaczerwienienie, złagodzić ból, a także zapobiegać wysuszaniu skóry. Natychmiast po oparzeniu umieść 2-3 schłodzone, mokre torebki po herbacie na problematycznym miejscu. Ta metoda może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza gdy posiadasz dzieci.

4. Pomagają pozbyć się łupieżu

Źródło: instagram.com/hdcprotezsac/

Łupież to uporczywy problem, który dotyka wielu ludzi. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie produkty przeciwłupieżowe, najprostszym rozwiązaniem będzie wypłukać włosy herbatą. Zaparz herbatę na godzinę przed płukaniem. Codzienny masaż głowy z użyciem herbaty usuwa nie tylko łupież, ale także nadaje włosom piękny połysk.

5. Pomagają pozbyć się brodawek

Źródło: instagram.com/saresearch/

Pozbywanie się brodawek nigdy nie było prostsze! Przeciwutleniacze zawarte w zielonej herbacie zapobiegają powstawaniu brodawek. Zaparz zieloną herbatę, a torebkę po niej połóż na brodawce i owiń bandażem. Wymień starą torebkę na nową po każdych 15 minutach. Aby zwiększyć efekt, możesz codziennie wypijać 2-3 filiżanki zielonej herbaty w celu zminimalizowania wpływu wirusa HPV na skórę.

6. Doskonale niwelują nieprzyjemny zapach butów

Źródło: instagram.com/saresearch/

Nieprzyjemnie pachnące obuwie wprawia w głębokie zawstydzenie, zwłaszcza gdy jesteś w odwiedzinach u znajomych. Na szczęście bardzo łatwo można pozbyć się tego problemu. Wystarczy umieścić torebkę herbaty, w każdym ze śmierdzących butów. Worki absorbują całą wilgoć oraz nieprzyjemny zapach.

7. Mogą być doskonałym nawozem

Jeśli kochasz ogrodnictwo, torebki po herbacie powinny zostać Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Taniny obecne w herbacie są znakomite w obniżaniu pH gleby. Im niższy poziom pH, tym mniejsze prawdopodobieństwo gromadzenia się grzybów wokół korzeni roślin. Wystarczy umieścić torebkę po herbacie w glebie, a Twój ogród będzie godny pozazdroszczenia.

8. Są doskonałe do zmywania naczyń

Źródło: instagram.com/serpilindunyasikres/

Spędzamy wiele czasu ze swojego życia na zmywaniu naczyń, szczególnie kiedy nie posiadamy zmywarki. Jeśli przypalisz garnek lub patelnię, torebki po herbacie pomogą Ci zaoszczędzić czas. Mocz brudne naczynia przez noc wraz z kilkoma zużytymi torebkami. Teraz z łatwością zmyjesz brud po wczorajszym obiedzie.

9. Doskonale usuwają zabrudzenia z luster

Źródło: instagram.com/cleaninghouse28/

Trudno utrzymać lustra w czystości, zwłaszcza w łazience, jeśli notorycznie ochlapujemy je wodą. Pozbądź się zaschniętych kropel wody z lustra, wycierając je szmatką, w której zawinięta jest torebka po herbacie. Voila! Twoje lustro będzie czyste jak nigdy dotąd!

10. Niwelują nieprzyjemny zapach dłoni

Źródło: https://goo.gl/images/cveDco

Jeśli często kroisz cebulę, czosnek lub obrabiasz rybę, przykry zapach pozostający na dłoniach nie jest Ci obcy. Pocieranie torebką po herbacie dłoni, podczas ich mycia, zneutralizuje przykry zapach w dużym stopniu.

11. Są środkiem na opuchnięte dziąsła

Źródło: instagram.com/dentalsecrets/

Może będziesz wyglądać zabawnie z ustami wypełnionymi torebkami po herbacie, ale ten zabieg przynosi ogromną ulgę. Ochłodź 2-3 torebki herbaty i umieścić je wewnątrz ust, na opuchniętym obszarze. Skutki są zaskakujące!

Może Cię zainteresować