×

Dyrektor pozwolił wyśmiewanemu uczniowi zgolić swoją głowę, by przekazać innym bardzo ważną lekcję

Często ludzi wyśmiewają innych nie mając pojęcia o ich sytuacji i nawet nie zastanawiając się jak wielką wyrządzają tym krzywdę.

Najczęściej się z tym spotykamy w młodych środowiskach jak choćby szkoła. Tak było w przypadku 11-letniego Jacksona Johnsona, który był wyśmiewany za ogoloną głowę. Uczniowie, którzy go mijali krzyczeli za nim, że wygląda jak ktoś chory na raka. Niewiele osób wiedziało, że Jackson zrobił to, by wspierać swojego dziadka Ricka, który był chory na raka.

Dyrektor słysząc przezwiska postanowił skończyć to raz na zawsze. Tim Hadley zrobił coś, co nie tylko sprawiło, że Jackson przestał być wyśmiewany, ale dodało chłopcu otuchy.

Uczniowie nie mieli pojęcia co kryło się za ogoloną głową 11-latka. Wyśmiewali chłopca nie mając pojęcia jak wielkie cierpienie znosi Jackson.

Goląc głowę Jackson pragnął wspierać swojego chorego na raka dziadka. Chłopiec zrobił to zanim jego dziadek rozpoczął leczenie.

Dyrektor szkoły nie miał zamiaru się przyglądać i postanowił działać. Na oczach całej szkoły postanowił pozwolić Jacksonowi ogolić swoją głowę.

Tim nie tylko w ten sposób chciał zakończyć wyzwiska i okazać wsparcie chłopcu, ale także wiedział ile to znaczy, gdyż sam miał w rodzicie osoby chore na raka.

Przekaz był tak silny, że wielu innych uczniów postanowiło okazać swoje wsparcie.

Bardzo łatwo jest oceniać innych, gdy nie wiemy co się za tym kryje. Warto zawsze pamiętać, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje z pozoru. Tim Hadley pokazał jak ważne jest wsparcie i nigdy nie należy oceniać książki po okładce.

Może Cię zainteresować

zamknij