×

Szklany most w Chinach jest atrakcją tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Widoki jednak zapierają dech

Lepiej nie patrz, jeśli masz lęk wysokości.

Reklama

Ludzi spragnionych wrażeń i ekstremalnych przeżyć nie brakuje. Właśnie z myślą o nich został zaprojektowany i stworzony szklany most w chińskiej prowincji Hunan, Zhangjiajie.

Atrakcja turystyczna ma 430 metrów długości i zawieszona jest 300 metrów nad ziemią. Dla porównania, Pałac Kultury ma 237 metrów wysokości.

Most w Chinach jest najdłuższym i najwyżej znajdującym się szklanym mostem na świecie.

Widok z pewnością gwarantuje niezapomniane wrażenia i zapiera dech w piersiach, a samo wejście na most wydaje się nie lada atrakcją.

Most łączy dwie góry, które mieliśmy okazję podziwiać w filmie „Avatar”. Trzeba przyznać, że dla takich przeżyć warto się przełamać.

Konstrukcja składa się z 99 szklanych paneli z potrójnego szkła. Przeprowadzono nawet testy i okazało się, że bezpieczeństwo nie pozostawia wiele do życzenia.

Gdy pęknie jedna warstwa szkła, pod nią znajdują się kolejne, które zapewnią zwiedzającym bezpieczny powrót.

Jednocześnie jest w stanie utrzymać 800 osób. Z pewnością odradzamy atrakcję dla osób z lękiem wysokości.

Choć wiele osób zostaje skuszone perspektywą widoków i niezapomnianych przeżyć, to okazuje się, że trudno zachować zimną krew. Przekonało się o tym wiele osób.

Bez względu na to, czy ktoś ma lęk wysokości, czy nie, zdecydowanie lepiej jest nie spoglądać w dół.

Jednak wystarczy rozejrzeć się dookoła, by napawać się widokami, które każdemu odbiorą mowę. Łatwo wtedy zapomnieć o strachu.

A wy? Odważylibyście się przejść po takim moście?

Może Cię zainteresować