×

Sześć trików stylisty, które sprawią, że będziesz wyglądać na wyższą i szczuplejszą

Wszystkie kobiety chcą dobrze wyglądać i czuć się dobrze w tym, co noszą. Niestety zazwyczaj moda nie jest łaskawa i panujące trendy nie są dopasowane do wszystkich sylwetek. To, co na kimś wygląda świetnie, na nas może okazać się okropne. Przede wszystkim jednak warto dopasować ubrania do sylwetki bez względu na panujące trendy. Wiedząc czego unikać, będzie ci łatwiej połączyć doskonały wygląd z panującą modą.

Mamy dla was sześć wskazówek, które pomogą wam uniknąć modowych wpadek. Dzięki nim wydasz się wyższa i szczuplejsza.

Wybierz odpowiednie buty i akcesoria

wydłużanie sylwetki (5)
Najprostszym sposobem by wydać się wyższą są szpilki. Kolor obuwia również ma znaczenie, wybierając neutralne kolory sprawisz, że twoje nogi wydadzą się dłuższe. Czarne buty mogą optycznie skracać nogi, szczególnie te wiązane w kostkach.

Również unikaj dodatków, które „obetną” sylwetkę w poziomej linii.

Uważaj z paskami

wydłużanie sylwetki (6)
Na naszym przykładzie możesz zauważyć, że z paskami należy postępować ostrożnie. Poziome pasy dodają kilogramów, a długość spódnicy może skrócić. Pasiasta bluzka z czarną spódnicą podkreśli talię i optycznie wydłuży sylwetkę.

Jeansy i torebkę dobierz do swojego wzrostu

wydłużanie sylwetki (1)
Jeśli jesteś niska, jeansy mogą sprawić, że wydasz się jeszcze mniejsza. Połącz spodnie z wysokimi obcasami i podwiń je. Spodnie z podwyższonym stanem również mogą pomóc w optycznym wydłużeniu sylwetki. Pionowe akcenty również dodadzą kilka centymetrów.

Unikaj dużych torebek. Wyglądają ciężko i dodają kilogramów.

Wypróbuj spodnie typu palazzo

wydłużanie sylwetki (4)
Takie spodnie są idealnym sposobem na ukrycie obcasów, a jednocześnie sprawiają, że wydajesz się wyższa. Ważne jest, aby wybrać stonowane kolory i prosty krój. Jeśli wybrałaś sweter lub bluzkę, możesz nosić cienki pasek lub, tak jak w naszym przykładzie, włóż go w spodnie. Ta sztuczka utrzyma proporcje ciała i twoje nogi będą wydawać się dłuższe.

Nie zakrywaj ołówkowej spódnicy

wydłużanie sylwetki (3)
Taka spódnica sprawia, że wydajesz się szczuplejsza i wyższa. Jeśli nie masz krótkiego topu włóż bluzkę lub koszulę w spódnicę.

Noś poprawnie obszerne ubrania

wydłużanie sylwetki (2)
Taka sukienka pasuje do prawie każdego rodzaju sylwetki. Jednak szczupła dziewczyna będzie wyglądała groteskowo. To również doda kilka kilogramów. Podwijając rękawy i podkreślając talię zmienisz oblicze ubrania. Sukienka wyda się lepiej dopasowana i odejmie kilka kilogramów.

Polecane

Może Cię zainteresować