×

Finał programu „Szansa na sukces Eurowizja 2020”. Kto ma szansę reprezentować Polskę?

Już dziś odbędzie się finał Szansa na sukces Eurowizja 2020, który wyłoni tegorocznego reprezentanta Polski na Eurowizji. Kim są finaliści?

Szansa na sukces Eurowizja 2020 finaliści

Jurorzy w składzie Cleo, Michał Szpak i Gromee przez 3 odcinki wybierali finalistów, wśród których z kolei wyznaczą artystę reprezentującego Polskę na Eurowizji. Walka była zażarta, jednak już wiemy kto się zmierzy w finałowym odcinku! Kim są tegoroczni finaliści?

Alicja Szemplińska

W eliminacjach wzięła udział 17-letnia Alicja Szemplińska pochodząca z Ciechanowa. Ma niezwykły talent i spore osiągnięcia jak na tak młodą kobietę! W 2016 wzięła udział w programie TVP2 Hit, Hit, Hurra!. Dotarła do finału, w którym zwyciężyła, ale to był dopiero początek jej kariery. W 2019 uczestniczyła w przesłuchaniach do dziesiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland.

Będąc w drużynie prowadzonej przez Tomsona i Barona, pomyślnie przeszła przez wszystkie rundy eliminacyjne i ostatecznie dotarła do finału, który wygrała. Nie zaskakuje więc fakt, że dotarła do finału i będzie walczyć o możliwość reprezentowania Polski w trakcie Eurowizji.

Albert Černý

Nazwisko 31-letniego gitarzysty oraz piosenkarza może zaskakiwać, jednak ma on sporo wspólnego z Polską. Ukończył polską szkołę podstawową i czeskie liceum w Trzyńcu. Następnie ukończył studia językowe, związane z przekładem na język angielski na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Jest to najstarszy uniwersytet na Morawach i drugi pod względem starszeństwa w całych Czechach.

Zrobiło się o nim głośno, gdy 15 lat temu wrzucił swój cover utworu Coldplay „Scientist” do sieci. Otrzymał on wtedy propozycję nagrania solowej płyty, która otrzymała nagrodę Anděl, czeski odpowiednik Grammy. W 2019 roku wraz ze swoim zespołem (założonym w 2015) Lake Malawi reprezentował Czechy na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019, który odbył się w Tel Awiwie w Izraelu. Teraz chce reprezentować Polskę.

Katarzyna Dereń

Wychowała się w Sulejówku i obecnie ma 35 lat. Uczyła się śpiewu w Studium Wokalnym Grażyny Alber, a w 2004 wystąpiła na 40. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2012 brała udział w drugiej edycji programu Bitwa na głosy, będąc członkinią chóru prowadzonego przez Natalię Kukulską i zajął on wówczas siódme miejsce.

W 2013 wzięła udział w drugiej edycji programu The Voice of Poland, gdzie przeszła przez wszystkie etapy eliminacje i ostatecznie dotarła do półfinału. Jako chórzystka współpracowała z takimi artystami jak Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, duet Ania Szarmach i Frank McComb, Natalia Przybysz, Natalia Kukulska, Marcin Nowakowski czy Edyta Górniak. Z ciekawostek warto dodać, że Katarzyna zajmuje się także dubbingowaniem i można ją usłyszeć w filmie Auta 3.

Finał odbędzie się dziś, 23 lutego o godzinie 15:15 w TVP2. Tegoroczny konkurs Piosenki Eurowizja odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Jak myślicie – kto wygra Szansa na sukces Eurowizja 2020 i będzie reprezentował Polskę?

Źródła: www.fakt.pl, nto.pl, www.radiozet.pl, eurowizja.org, www.radiozet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować