×

Ten chłopiec ma syndrom nieuczesanych włosów. Mówią, że „wygląda jak pisklak”

Syndrom nieuczesanych włosów, to rzadka anomalia genetyczna. Jedni się nią zachwycają, inni wyszydzają. Jedno jest pewne dzieci, które przyszły z nią na świat, są naprawdę niezwykłe. Tak jak mały Locklan Samples z Atlanty w stanie Georgia. Jesteście ciekawi, jak wygląda? Jest uroczy! Choć niektórzy bywają wobec niego bardzo złośliwi.

Nietypowy wygląd chłopca

Katelyn Samples ma 33 lata. Jest mamą dwóch fantastycznych chłopców. Jeden z nich, Shepard, ma dwa latka, a drugi, Locklan 14 miesięcy. Młodyszy z jej synów wzbudza niemałe zainteresowanie. Gdy młoda mama wychodzi z domu ze swoimi maluchami, przechodnie bardzo często ją zaczepiają.

Wszystko ze względu na niezwykłą fryzurę małego Locklana. Dlaczego? Chłopiec ma rzadką anomalię genetyczną, która sprawia, że jego włosy wyglądają bardzo nietypowo.

To syndrom nieuczesanych włosów!

Wszystko zaczęło się kiedy mały Locklan miał 5 miesięcy. To wtedy na jego główce zaczęły pojawiać się pierwsze włoski. Od razu zwróciły uwagę rodziców ze względu na swoją nietypowość. Były bardzo mięciutkie i każdy z nich sterczał w inną stronę.

Początkowo rozbawieni mama i tata myśleli, że będą po prostu kręcone. Wkrótce okazało się, że byli w błędzie. Włosy Locklana wcale się nie kręciły, a wręcz przeciwnie – były proste jak drut i wciąż sterczące. Postanowili dowiedzieć się, dlaczego tak jest. Po wizycie u kilku lekarzy udało się ustalić, że chłopiec cierpi na syndrom nieuczesanych włosów. Jak się okazuje, na całym świecie żyje tylko 100 takich osób!

Katelyn i jej mąż byli zszokowani diagnozą. 33-latka w rozmowie z Daily Mail przyznała, że na początku była przerażona.

Nie jest łatwo usłyszeć, że twój syn ma chorobę genetyczną. Zwłaszcza że jest tak rzadka, że nie ma na ten temat zbyt wielu informacji. Ale kiedy dowiedziałam się więcej na ten temat i nawiązałem kontakt z innymi rodzicami dzieci z tym syndromem, uspokoiłam się i doceniłam, jak wyjątkowy jest Locklan

Zdradziła też, że na ulicy zaczepiają ją obcy ludzie. Mówią na przykład, że jest słodziutki i że wygląda jak pisklak. Niestety zdarzają się też bardzo przykre komentarze. Mama Locklana przyznaje, ze niektóre z nich wprost łamią jej serce.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.edziecko.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij