×

Studenci napierali na barierkę, która nie wytrzymała. Runęli z czwartego piętra

Studenci spadli z czwartego piętra budynku uniwersytetu publicznego w El Alto. Co najmniej 7 osób nie żyje, a 5 odniosło poważne obrażenia.

Tragedia w Boliwii

Do tragedii doszło w budynku uniwersytetu publicznego w boliwijskim mieście El Alto w pobliżu stolicy kraju La Paz. Studenci tłoczący się na korytarzu czwartego piętra tak mocno naparli na metalową balustradę, że się zawaliła.

studenci spadli z czwartego piętra
YouTube

Początkowo wydawało się, że śmierć poniosło pięcioro studentów. Taką informację podał we wtorek na Twitterze wstrząśnięty  tragedią minister spraw wewnętrznych Eduardo Del Castillo:

Otrzymaliśmy informacje o pięciu osobach zmarłych i trzech poważnie rannych.

Niestety, podczas akcji ratunkowej okazało się, że nie żyje siedmioro studentów, a pięcioro innych odniosło poważne obrażenia. Według funkcjonariuszy boliwijskiej jednostki specjalnej do zapobiegania przestępczości, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, ofiary miały od 19 do 27 lat.

studenci spadli z czwartego pietra
YouTube

Studenci spadli z czwartego piętra

Na filmie i zdjęciach sprzed tragedii widać tłum młodzieży, przepychający się i napierający na metalową barierkę. Nie wiadomo, dlaczego było ich tak dużo akurat w tym miejscu i dlaczego nie zachowywali wymaganego podczas pandemii dystansu.

Kiedy barierka nie wytrzymała, kilkanaścioro studentów runęło z wysokości czwartego piętra na beton. Dużo więcej szczęścia mieli ci, którym udało się przylgnąć do ściany, skąd zostali potem odciągnięci przez kolegów w bezpieczne miejsce.

Policja bada okoliczności tragedii.

studenci spadli z czwartego piętra
YouTube
Źródła: www.voanews.com, tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij