×

Nie żyje dwoje 21-letnich studentów AWF. Asia i Dawid zmarli tego samego dnia

Nie żyje dwoje 21-letnich studentów AWF: Dawid był studentem II roku fizjoterapii, a Joanna studiowała terapię zajęciową. Przed nimi było całe życie. Dziś odbędą się pogrzeby 21-latków.

Nie żyje dwoje 21-letnich studentów AWF

Oboje mieli po 21 lat. Oboje studiowali na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Niespodziewanie połączyło ich coś jeszcze – dwie koszmarne daty… dzień śmierci i dzień pogrzebu.

Studiowali na innych kierunkach – Asia była studentką terapii zajęciowej, Dawid wybrał fizjoterapię. Chociaż dopiero wkraczali w dorosłe życie, z pewnością mieli wiele planów na przyszłość, wiele marzeń do zrealizowania. To nie był czas na umieranie…

Informacja o śmierci Asi i Dawida wstrząsnęła władzami uczelni i całą społecznością AWF. Do tragedii doszło w sobotę, 4 grudnia. Informację o śmierci studentów przekazała uczelnia.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Rektor, Senat, Studenci i cała społeczność Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

– czytamy na stronie AWF-u.

Co tam się wydarzyło?

Władze uczelni nie chcą komentować przyczyny śmierci Asi i Dawida, by uszanować pamięć o nich.

Mając na względzie konieczność uszanowania spokoju, pogrążonych w żałobie, rodzin zmarłych studentów naszej uczelni, prosimy o powstrzymanie się od niepopartych faktami wypowiedzi

– poproszono w rozmowie z „Faktem”.

Natomiast rodzina zmarłego 21-latka przekazała w mediach społecznościowych, że chłopak zmarł nagle podczas meczu na turnieju piłki nożnej.

Pogrzeby 21-latków odbędą się w sobotę 11 grudnia. Pogrzeb Dawida rozpocznie się o godzinie 8, na cmentarzu przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Pogrzeb Asi rozpocznie się kilka godzin później – o 12 bliscy Joanny zbiorą się na wspólnym czuwaniu i modlitwie w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze Cieplicach. Msza rozpocznie się o godzinie 13. Asia zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym przy ulicy Krośnieńskiej.

Asia od lat wzrastała w naszej parafii. Była zaangażowana w wiele inicjatyw, a także w stałą formację w grupach parafialnych

– przekazał ks. Mariusz Majewski.

Rodzinom zmarłych 21-latków składamy szczere wyrazy współczucia.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij