×

Sprawdzone sposoby na to jak być pewnym siebie

Wielu z nas skarży się na problemy z pewnością siebie. Jest to jeden z powszechniejszych problemów, z którymi borykają się ludzie. Za brakiem naszej pewności siebie często stoją kompleksy, przekonanie o tym, że jesteśmy gorsi od innych i mamy się czego wstydzić. Jeżeli chcielibyśmy się stać dziewczyną lub facetem pewnymi siebie, przede wszystkim powinniśmy zacząć od zmiany naszego myślenia. Jak być pewnym siebie? Poszukajmy kilku przydatnych wskazówek.

Jak być pewnym siebie – zmiana naszych przekonań

Jeżeli zastanawiamy się jak być pewnym siebie powinniśmy zacząć od weryfikacji naszych przekonań o sobie. Musimy przede wszystkim pokochać siebie i wzmocnić swoją samoocenę. Wielu z nas powie, że to nie jest takie proste. Owszem, nie jest, ale za to jest całkowicie wykonalne. Najlepszą inspiracją powinny być dla nas przykłady osób, którym udało się stać bardziej pewnymi siebie. Przede wszystkim musimy zaakceptować siebie. Będzie to tym łatwiejsze, kiedy przestaniemy się porównywać do innych. Pamiętajmy, że jesteśmy unikalni i wyjątkowi. Jedyną osobą, z którą powinniśmy rywalizować jesteśmy my sami. Niektórym wiele daje odkrycie, że nie są oni jedynymi osobami borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości. Kiedy zobaczymy, że inne osoby, których nigdy byśmy o to nie podejrzewali mają kompleksy, zrozumiemy, że w dużej mierze nie jest to zewnętrzny problem. Kompleksy to coś, co znajduje się w naszej głowie. Jeżeli chcemy się stać bardziej pewni siebie warto jest się przyjrzeć naszemu ciału. Większość ludzi ma kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Powinniśmy stanąć przed lustrem i przyjrzeć się sobie. Pewnych rzeczy w naszym wyglądzie nie jesteśmy w stanie zmienić – jest to na przykład wzrost, na inne mamy wpływ. Przede wszystkim nie porównujmy się do nikogo – zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy, przystojniejszy, lepiej zbudowany. Takie myślenie nie ma większego sensu. Powinniśmy zaakceptować swoje ciała, co nie oznacza, że nie mamy o nie dbać. Ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja mogą nam dodać wiele pewności siebie. Sprawią, że będziemy się czuli bardziej zadbani i atrakcyjni.

jak być pewnym siebie

Pamiętajmy, że nasza atrakcyjność jest przede wszystkim w naszej głowie. Pomyślmy o osobach, które powszechnie uznawane są za atrakcyjne i budzą zachwyt, jednak naszym zdaniem są całkowicie przeciętne. Moglibyśmy znaleźć wiele bardziej atrakcyjnych osób, jednak to one budzą powszechny zachwyt. Te osoby poznały sekret atrakcyjności i pewności siebie – jest to nasze myślenie o sobie. Jeżeli autentycznie uważamy się za atrakcyjnych, inni też będą nas w ten sposób postrzegać. Kiedy zmienimy swój sposób myślenia o sobie, automatycznie staniemy się bardziej pewni siebie w szkole, w pracy, przy dziewczynie, czy przy chłopaku. Będziemy dobrze się czuć w swoim ciele, co natychmiast zostanie zauważone. Kiedy będziemy się czuć atrakcyjni zaczniemy również o siebie dbać, co jeszcze bardziej podkreśli nasz urok.

Jak być pewnym siebie w praktyce

Kiedy zastanawiamy się jak być pewnym siebie, zmienić szkodliwe przekonania na swój temat przede wszystkim powinniśmy zapytać o ten sekret osób, którym się to udało. Bardzo wiele da nam myślenie, że pewność siebie i atrakcyjność są tym, czego można się nauczyć. Warto jest wyobrażać sobie, że jesteśmy pewni siebie. Nawet jeżeli jeszcze się tak nie czujemy, wyobraźmy sobie, poczujmy, że tak właśnie jest. Chodźmy wyprostowani z podniesioną głową. Niewielu z nas wie, że nasz mózg zareaguje na taką postawę i rzeczywiście zaobserwujemy u siebie zwiększoną pewność siebie.

Polecane

Może Cię zainteresować