×

11 zaskakujących produktów, które mogą pomóc uporać się z Twoimi problemami żołądkowymi

Problemy żołądkowe choć dotykają znaczną liczbę osób, bardzo często stanowią temat tabu. A przecież wiedza ta dotyczy spraw, które mogą dotknąć każdego z nas.

Chyba nie ma takiej osoby, która chociaż raz w życiu nie miała problemów żołądkowych. I w przeciwieństwie do wielu innych problemów zdrowotnych, w przypadku żołądka istnieje bardzo prosty i łatwy sposób na rozwiązanie tego trawiennego nieszczęścia. Podstawowym kluczem w tym przypadku jest dodawanie konkretnych składników do codziennej diety i to wszystko. Prawda, że nie jest to zbyt skomplikowane?

Ta ekskluzywna lista produktów pomoże Ci w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z żołądkiem. Jak się okazuje, tak jak istnieje żywność pobudzająca nastrój i energię, są też produkty, które pomagają i ułatwiają funkcjonowanie naszego organizmu.

Jeśli interesuje Cię ta tematyka, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

upokarmowy

Nie zawsze zwracamy uwagę na to, jak naprawdę skomplikowany jest nasz system trawienny.

układ pokarmowy

1. Brązowy ryż

1

Według LIVESTRONG.COM: dzięki zwiększonej ilości brązowego ryżu w codziennej diecie, poprawia się ogólny stan zdrowia i wpływa pozytywnie na pracę całego układu pokarmowego. Brązowy ryż pomaga także szybciej usunąć toksyny z naszego układu pokarmowego.

Ponadto, zmniejsza problemy z hemoroidami i zaparciami.

2. Kiwi

2

Podczas gdy wiele owoców bogatych w błonnik może być dobrych dla naszego organizmu, istnieją jednocześnie owoce, które zawierają dużo cukru, przez co możemy mieć problemy z gazami. Kiwi jest jednak doskonałym rozwiązaniem, które nie spowoduje nieprzyjemnych skutków.

Health.com  sugeruje, aby spożywać „Owoce bogate w błonnik, z małą ilością cukru, nie prowadzące do nadętego brzucha. Ideakne jest kiwi. Jedna szklanka kiwi oferuje 5 gramów błonnika, a także inne, zdrowe składniki odżywcze. Podwoi także dzienne spożycie witaminy C”.

3. Szpinak

3

Szpinak jest pyszną i zarazem dobrą opcją, która wpływa korzystnie na ludzki układ pokarmowy.

Według SFGate liście szpinaku pomagają w uwolnieniu stolca, który musi przecisnąć się przez przewód pokarmowy. Szpinak ponadto pomaga utrzymać zdrowe jelita, a także zapobiega takim powikłaniom jak hemoroidy oraz zapalenie uchyłków.

4. Jogurt

4

Jogurt to nie tylko smaczna przekąska, ale i odpowiedni element diety, który wspomaga proces trawienia.

Health.com informuje, że w jelitach ludzkich istnieją tryliony bakterii, które pomagają w trawieniu pokarmów. Tego typu zdrowe bakterie zawiera właśnie jogurt.

Gastroenterolog dr Tim McCashland zwraca uwagę na fakt, że jogurt posiada bakterie, które uzupełniają florę w przewodzie pokarmowym.

5. Kapusta kiszona

5

Kiszona kapusta może wydawać się zaskakująca na tej liście, ale faktycznie jest to posiłek, który może pomóc Twojemu żołądkowi poczuć się lepiej.

EverydayHealth.com pisze:

„O kapuście myślimy jak o czymś pospolitym, ale ta popularna forma jej przyrządzenia jest dobra dla naszych jelit. To dlatego, że kapusta kiszona, maślanka, zakwas i inne fermentowane produkty spożywcze zawierają pożyteczne bakterie, które czynią je łatwiejszymi do strawienia.”

6. Suszone śliwki

6

Istnieje sporo korzyści zdrowotnych, które wynikają z jedzenia suszonych śliwek.

Według HEALTHLINE, śliwki są „bogate w błonnik i mogą pomóc uregulować jelita. Jednak mogą zadziałać jako środek przeczyszczający w związku z dużą zawartością sorbitolu. Dlatego warto zapytać lekarza, czy takie śliwki nie zaszkodzą Twojemu organizmowi.”

7. Popcorn

7

Choć może być to zaskakująca informacja, również i przekąski mogą mieć zbawienny wpływ na proces trawienia. Jednym z takich przysmaków jest popcorn.

Według Giny Sam z Health.com:

„Jeśli chcesz urządzić sobie 'korzystny' podwieczorek, pomiń chipsy i przygotuj zwykły popcorn. Jest to łatwy sposób, aby wchłonąć więcej błonnika w ciągu dnia. 3 szklanki popcornu zawierają 3 gramy, przy jedynie 93 kaloriach.”

8. Fasola

8

Fasola jest notorycznie stosowana przy problemach z żołądkiem. Choć ma też złą reputację ze względu na powodowanie gazów, które nie mogą być w rzeczywistości traktowane jako kontrargument.

EverydayHealth.com pisze: „Fasola jest bogatą w błonnik i nisko-tłuszczową żywnością… Dobra wiadomość dla tych, którzy martwią się o wzdęcia: Badania opublikowane w  Nutrition Journal wykazały, że ludzie mieli mniej gazów niż sądzili, że będą mieć po spożyciu fasoli”.

9. Woda

9

Istnieje wiele korzyści dla systemu pokarmowego, które wiążą się z piciem dużej ilości wody.

Doktor Oz podkreśla, że praktycznie nie ma nic lepszego dla układu pokarmowego i ogólnego stanu zdrowia niż woda. Tak jak zbyt mała ilość błonnika, również zbyt mała ilość wody, może spowolnić w znacznym stopniu system trawienia. Tym samym może utrudnić proces opróżniania.

10. Cukinia

10

Cukinia jest smacznym warzywem, które może zdziałać cuda dla przewodu pokarmowego. Warzywo może pomóc w rozwiązaniu niepożądanych problemów żołądkowych.

Mind Body Green zwraca uwagę na fakt, że cukinia wspiera zdrowe trawienie, a zarazem odtruwa organizm. Ze względu na wysoką zawartość błonnika, cukinia ma oczyszczający wpływ na przewód pokarmowy, zwłaszcza jelita. Działa jak łagodny środek przeczyszczający, a jednocześnie zapobiega osadzaniu się rakotwórczym toksynom w okrężnicy.

11. Łosoś

11
Łosoś posiada wiele korzyści zdrowotnych, w szczególności wymienić należy tu: kwasy tłuszczowe omega-3.

Mind Body Green pisze, że dzika odmiana łososia z Alaski jest smaczna i zdrowa zarazem. W przeciwieństwie do łososia atlantyckiego i innych odmian hodowlanych, dzika odmiana  łososia z Alaski nie jest karmiona genetycznie zmodyfikowaną żywnością.

Który z przedstawionych składników masz zamiar wprowadzić do swojej diety?

Może Cię zainteresować

zamknij