×

To, jak zaciskasz pięść, mówi o Twojej osobie więcej niż myślisz. W moim przypadku się sprawdziło!

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale sposób, w jaki zaciskamy pięść, mówi bardzo wiele o naszej osobowości. Okazuje się, że nasze cechy charakteru zdradza nie tylko mimika, gesty i ruch – układ dłoni ma także spore znaczenie.

Oczywiście, od każdej reguły są wyjątki. Zanim jednak przejdziesz dalej, odpowiedz sobie na pytanie: „Jak zaciskasz pięść?”, a następnie zapamiętaj odpowiedź i przejdź dalej.

1. Altruista

Jeśli zaciskasz pięść w ten sposób, jesteś wrażliwą i współczującą osobą. Do wielu rzeczy podchodzisz bardzo emocjonalnie, a Twoją największą słabością jest to, że jesteś bardzo współczujący. Nawet jeśli zostałeś głęboko zraniony, zawsze jesteś gotów wybaczyć i zapomnieć. Potrzebujesz uznania i akceptacji, ponieważ często można spotkać ludzi, którzy wykorzystują Twoją dobroć. Bądź sobą, ale bądź przy tym bardzo ostrożny… Jesteś ciekawy świata i cały czas chcesz czerpać nową wiedzę i doświadczenie. Jesteś bardzo energiczny i trochę niecierpliwy. Ludzie tacy jak Ty uwielbiają przygody, ale z drugiej strony chcesz także czuć się bezpiecznie w otoczeniu kochających osób.

2. Kreatywny

Ściskasz pięść w ten sposób? Prawdopodobnie tryskasz talentem i energią, a charyzma to Twoje drugie imię. Masz urok i szybko ludzie się z Tobą zaprzyjaźniają. Jesteś wielkoduszny i interesujesz się tym, co dzieje się dookoła Ciebie. Nie jesteś osobą, która powstrzymuje swoje emocje – nie wahasz się mówić o tym, co w danym momencie czujesz i myślisz. To dlatego część ludzi może mieć tendencję do osądzania Cię w niewłaściwy sposób. Masz jednak świadomość tego, że to ich problem, a nie Twój. Jedyną rzeczą, którą ukrywasz przed innymi, są prawdopodobnie Twoje sny.

Ważna jest dla Ciebie praca i lubisz mieć jasno sprecyzowany cel, do którego dążysz. Jesteś gotowy do poświęceń, jednocześnie uważany jesteś za osobę bardzo uprzejmą i koleżeńską. Rozpamiętujesz niepotrzebnie przeszłość, która po prostu już minęła. Masz problem z zaangażowaniem się w związki, bo nie chcesz prosić o uczucia, dlatego też jesteś chłodniejszy w okazywaniu emocji.

3. Uroczy

Jeśli Twój kciuk chowa się za innymi palcami, to znak, że nie lubisz się dzielić swoimi przemyśleniami. Z tego powodu wiele osób uważa, że jesteś małomówny i niechętnie udzielasz się w rozmowie. Do tego jesteś pedantyczny i uważnie zastanawiasz się zanim coś zrobisz, co niestety może doprowadzać do stanów lękowych i niepokoju. Jesteś wrażliwy i czasem martwisz się za bardzo wszystkim. Nie lubisz dramatycznych scen w związku – wolisz spokój, harmonię i komfort. Lubisz spędzać czas z innymi ludźmi, ale ostatecznie potrzebujesz przynajmniej odrobiny samotności. To, co denerwuje Cię najbardziej, to moment, w którym ludzie wkraczają w Twoje życie prywatne bez Twojej zgody.

Może Cię zainteresować

zamknij