×

Ludzie na cmentarzu w Przykoniu nie mogli powstrzymać łez. Płakali ze śmiechu…

Śpiew na cmentarzu w Przykoniu doprowadził do tego, że organista małej wsi w gminie Psary stał się gwiazdą TikToka. To jego głos, przy odśpiewywaniu popularnej pieśni religijnej, zachęcił wiernych do nagarnia jego występu. Ludzie płakali i raczej nie były to łzy wzruszenia.

W tym przypadku trudno o powagę

Oprawa muzyczna na pogrzebie to istotny szczegół ceremonii. Mimo, iż nie jest ona najważniejsza, to jednak często wzruszająca muzyka towarzyszy w pożegnaniu bliskich osób. Dodatkowo jeśli, pieśń jest wykonana przez osobę obdarzoną doskonałym głosem, to uroczystość zostanie zapamiętana jako emocjonująca i poruszająca chwila.

W tym przypadku jednak naprawdę trudno o powagę, mimo tego, że na cmentarzu powinniśmy zachowywać się powściągliwie. Mianowicie nagranie, które trafiło do sieci, prawdopodobnie z ostatniego pożegnania, stało się hitem. Widzimy na nim osoby, które uczestniczą w nabożeństwie na cmentarzu, a śpiew organisty towarzyszy ceremonii. Mężczyzna wyśpiewuje powszechną pieśń religijną zaczynającą się od słów: „Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata…”

TikTok

TikTok

Śpiew na cmentarzu w Przykoniu

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wierni na cmentarzu ledwo powstrzymywali się od śmiechu. Niestety nie wszystkim się to udało. Mianowicie sposób, w jaki mężczyzna śpiewał, spowodował, że co niektórzy postanowili nagrać zawodzenia organisty.

@a_nowak420 #dc #fyp #dlaciebie #muzyk #ballada #fp ♬ dźwięk oryginalny – 303

Śpiew na cmentarzu w Przykoniu zrobił prawdziwa furorę w sieci. Pod filmikiem wypowiedzieli się mieszkańcy miejscowości, w której pracuje organista już od ponad 20 lat. Dodatkowo jego „zdolności” wokalne bardzo dobrze znane są okolicznym mieszkańcom.

Mieszkam w Przykonie i ten organista to hit na każdej mszy (…) Mieszkam tam 22 lata i on od zawsze jest organistą

Kto mieszka w Przykonie, ten się w cyrku nie śmieje

– dodaje kąśliwie inny z komentujących

Przynajmniej macie wesoło

– dopowiedziała jedna z użytkowniczek TikToka

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować