×

Zima bez śniegu – praktyczny poradnik jak przetrwać. Przyda Wam się na ferie zimowe!

Niestety śniegu w tegorocznej zimie nie widać i większości rejonów Polski, Święta odbyły się bez niego. Zima bez śniegu? Jak więc sobie poradzić bez białego puchu?

Brak śniegu? Tajemne sposoby jak sobie poradzić

Obecnie prawie wszystkie regiony Polski narzekają na brak pokrywy śniegowej. Dlatego postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom, którzy uwielbiają zimę, przetrwać ten trudny okres. Jednak nawet zima bez śniegu da się lubić!

via GIPHY

Mamo ja chcę na sanki!

Jazda na sankach to niezbędny element wychowania, radość z jeżdżenia na nich to wspomnienie z dzieciństwa, które nas kształtuje. Dlatego wielu rodziców staje na głowie, aby jakość rozwiązać ten problem, wszak ten pojazd wymaga pokrywy śniegu. Niektórzy nie widzą alternatywy, stając na wysokości zadania, choć nie jest ono proste:

Szanujemy bardzo upór rodzicielski i niezwykłe oddanie dla swoich maluchów. Jednakże chcielibyśmy zaproponować alternatywę. Niezwykły model został zaprojektowany przez Szymona Hanczara, projektanta wnętrz, który postanowił rozwiązać uciążliwy kłopot z płozami sanek.

Dzięki niezwykle ergonomicznym kółkom, te sanie sprawdzą się w każdym terenie i o każdej porze roku! Śnieg przestaje być jakimkolwiek kłopotem i można się bawić zawsze i wszędzie. Istnieje także możliwość zamontowania kół terenowych dla bardziej odważnych użytkowników.

Nowoczesny design bałwanów

Śnieg jest także potrzebny do lepienia najbardziej znanego, zimowego stwora – bałwana! I tutaj także przychodzimy z pomocą. Jako, że białego budulca brak, proponujemy dostępne wszędzie (a zwłaszcza w okresy deszczowe) błoto. Co prawda nie jest tak czystym materiałem jak śnieg, jednak ma ogromną zaletę – jest odporny na dodatnie temperatury.

Jednak rozumiemy, że mogą się trafić bardziej tradycyjni budowniczy, którzy muszą tworzyć z białego materiału albo przynajmniej z czymś, co jest bezpośrednio związane z zimą. Dla nich także jest odpowiednie rozwiązanie – drewniany bałwanek!

Śnieg na zamówienie

Co to za zima bez śniegu? No właśnie! Znajdą się osoby, które po prostu muszą mieć śnieg na zimę, choćby mieli go ściągać z Zakopanem. Tutaj także przychodzimy z pomocą, bowiem od wielu lat w sklepach dostępna jest alternatywa w postaci sprayu.

Udekorujemy nim choinkę, parapety i inne obiekty, których wygląd ma być zimowy. Można także spróbować wygenerować zaspy, choć nie wiemy ile by to wymagało nakładów produktu. Zalecamy jednak zachować ostrożność i nie próbować łapać językiem płatków śniegu powstałych za pomocą tych buteleczek.

Liczne zalety braku śniegu

Można także dodać wiele zalet do braku śnieżnego puchu na ziemi! Oto kilka przykładów:

Oczekiwanie na komunikację miejską jest dużo mniej uciążliwe. I nie szukamy bliskości innych oczekujących!

Kierowcy mają dużo lepsze warunki na drodze. Co za tym idzie nikt nikogo nie zaskoczył!

I ile zaoszczędzimy pieniędzy, związku z tym, że nie ma gdzie jechać na narty. Można to spożytkować w inny sposób!

Czasem śmiech jest najlepszym lekiem na szarą rzeczywistość ;) A wam brakuje prawdziwej zimy?

Fotografie: Imgur, Demotywatory, Kwejk, Memy.pl, Jeja.pl

Może Cię zainteresować