×

Matka zostawiła dzieci zamknięte w nagrzanym aucie i poszła na imprezę. Nie wracała przez 15 godzin.

19 letnia Amanda Hawkins z hrabstwa Kerr County w Teksasie, została oskarżona o zabójstwo dwójki swoich dzieci – rocznej Brynn Hawkins i 2 letniej Addyson Overgard-Eddy, po tym jak zastawiła je umyślnie zamknięte w gorącym samochodzie na 15 godzin.

Kobieta zaparkowała samochód z dziewczynkami około godziny 21 przed domem, w którym odbywała się impreza, po czym wyszła, zostawiając je w szczelnie zamkniętym samochodzie.

Świadkowie twierdzą, że płacz dzieci było słychać nawet w domu, jednak nikt nie miał zamiaru, aby przyprowadzić je do środka. Przez cały czas dzieci nie miały dostępu do wody, jedzenia, toalety czy powietrza.

Po kilku godzinach do auta przyszedł 16-letni znajomy matki dziewczynek, przespał się i poszedł dalej pić alkohol.
Nie zrobił nic, aby pomóc dziewczynkom.

Amanda, dopiero następnego dnia koło południa wróciła do samochodu, kiedy temperatura sięgała ok. 33°C. Okazało się wówczas, że dzieci są nieprzytomne.


Mimo to, 19-latka umyła je, przebrała i kilka godzin później zawiozła do Szpitala Uniwersyteckiego w San Antonio, nie dłużej niż godzinę jazdy samochodem. Tam twierdziła, że dzieci zasłabły podczas zabawy w parku. Miały rzekomo trafić na trującą substancję podczas pobytu nad jeziorem Flat Rock, wąchając kwiaty.

Mimo reanimacji i podłączenia pod aparaturę medyczną Brynn i Addyson zmarły zaledwie kilka godzin po przybyciu do szpitala.

Kobieta została aresztowana i oskarżona o dwa zarzuty, porzucenia i zagrożenia dla dzieci, chociaż policja twierdzi, że te zarzuty mogą zostać zmienione, ponieważ dzieci zmarły. Wyznaczono kaucję na 70 tys. dol. (ok. 260 tys. zł). Kobieta wkrótce trafi przed sąd.

Oskarżony zostanie też najprawdopodobniej jej 16-letni znajomy, który przyszedł do auta i nie pomógł dzieciom.

Zdaniem szeryfa Hierholzera, który zajmuje się sprawą, to najstraszliwsza historia, jaka spotkała go podczas 37-letniej służby.

Polecane

Może Cię zainteresować