×

16-letnia Polka była gnębiona za swoje pochodzenie. Jej wiszące ciało znaleziono w szkolnej toalecie

Odeszła zdecydowanie za wcześnie. 16-letnia Dagmara Przybysz, która już 9 lat temu wraz z rodzicami przeniosła się do Wielkiej Brytanii, w ubiegłym roku popełniła samobójstwo w jeden ze szkolnych toalet w Kornwalii. To wtedy Dagmara wyszła w trakcie trwania lekcji. Dopiero po upływie 90 minut znaleziono ją martwą w szkolnej toalecie. Czy można było temu zapobiec?

Dagmara była bardzo ładną, uśmiechniętą, znaną, a przede wszystkim bardzo zdolną uczennicą.

Dzisiaj wiadomo jednak, że ze względu na swoje polskie pochodzenie była prześladowana przez innych uczniów, którzy często wyzywali ją od „głupich Polaków” i dodawali, że „nie powinno jej tutaj być”.

Nie wiem, co dokładnie mówili uczniowie. Jeden incydent wydarzył się kilka dni przed jej samobójstwem. Kilka razy skarżyła się, że w szkole słyszała takie komentarze jak „głupia Polka” – powiedziała matka nastolatki.

Dagmara powiedziała mi, że inni uczniowie mówili jej „by wracała do własnego kraju” – powiedział Lewis Simpson, były chłopak zmarłej dziewczyny.

Zachowanie nastolatki już wcześniej wskazywało na to, że nie dogaduje się ze swoimi rówieśniczkami. Zaledwie dzień przed tragedią, Dagmara uderzyła pięścią w ścianę, ponieważ chciała w ten sposób odreagować obelgi jakie padały pod jej adresem od innych uczennic. Zrobienie sobie krzywdy pozwoliło jej na szybsze opuszczenie szkoły, z której odebrał ją wujek. To jednak nie koniec… Gdy jechali samochodem, 16-latka zauważyła dwie, niejednokrotnie dokuczające jej uczennice. Poprosiła wtedy wujka, aby je potrącił, jednak mężczyzna przymknął na to oko i udawał, że nic nie usłyszał.

Następnego ranka, gdy ojciec Dagmary, Jędrzej, zadzwonił do swojej córki, dziewczyna wyznała że płacze, jest zdenerwowana i ma problemy, których on i nikt inny nie zrozumie.

Mężczyzna poprosił ją, aby poszła do szkoły, a po powrocie sobie wszystko wytłumaczą. Niestety, tego dnia 16-latka popełniła samobójstwo…

Sekcja zwłok wykazała, że przed popełnieniem samobójstwa dziewczyna nie zażywała żadnych narkotyków ani nie piła alkoholu. Nadal trwa śledztwo w sprawie tragicznej śmierci młodej dziewczyny.

Tragiczna historia 16-letniej Dagmary uświadamia, jak wielkim problemem jest rasizm. Brak akceptacji i psychiczne nękanie pozbawiły życia nastoletniej dziewczyny, która miała przed sobą całą przyszłość.

Może Cię zainteresować