×

Tuż po urodzeniu słoń trafił do miejsca, w którym go bito i zmuszano do karkołomnych zadań

Cyrk to miejsce, w którym najmłodsi powinni cieszyć się z dzieciństwa, a my skutecznie zapomnieć o pracy i razem z nimi przenieść się w świat fantazji.

Niestety zwierzęta, które biorą udział w tego typu show nie do końca znajdują się tam z własnej woli, a ich traktowanie pozostawia wiele do życzenia. Niejednokrotnie bite, głodzone, przetrzymywanie w ciasnych pomieszczeniach i zmuszane do wykonywania niezliczonej ilości sztuczek.

Dramatycznie chwile przeżył niedawno młody słoń, który był przywiązany do ziemi, otoczony przez strażników, którzy go bili kijami. Jest to nie do pomyślenia, aby takie sytuacje miały miejsce.

slon (1)

Słoń ze zdjęcia teoretycznie przebywa w Centrum, zajmującym się ratowaniem słoni. Jaka jest prawda, każdy niestety widzi… Na zdjęciach można zobaczyć, jak zwierzęta są momentalnie oddzielane od matki tuż po urodzeniu i szkolone do tego, aby pracować w cyrku.

slon (2)

W ramach ‚szkolenia’ słoń niewyobrażalnie cierpi. W skórę wbija mu się ostrza, które mają spełniać, znane tylko tym okrutnym ludziom, zadanie.

Obrazy są smutnym dowodem, że tortury psychiczne i fizyczne są na porządku dziennym. Dlaczego w niektórych stanach w USA jeszcze dochodzi do takich sytuacji?!

slon (3)

Zadaniem tych bolesnych tortur jest teoretyczne oswojenie słoni. 8-miesięczny Ricardo został uśpiony zaraz po tym, jak podczas treningu złamał dwie tylne nogi. Kilka lat temu doszło do równie tragicznej sytuacji. 3-letni słoń utopił się, gdy jego opiekun zmuszał go do karkołomnych zadań.

slon (4)

Mimo, że wedle prawa Centrum na Florydzie ma pomagać słoniom i dbać o nie, w rzeczywistości zwierzęta poddawane są torturom i ‚ujeżdżaniom’, które według pracowników nie są czymś złym… W Tajlandii ten proces nazywa się ‚łamaniem słonia’, co dobitnie pokazuje uprzedmiotowienie żywych istot i skazywanie niejednokrotnie na śmierć.

Tak długo, jak będziemy wspierać przemysł rozrywkowy, w którym maltretuje się zwierzęta, tak długo będą istnieć tegu typu instytucje. Na szczęście istnieją fundacje takie jak Save Elephant Foundation i Elephant Nature Park, które zajmują się wyswobodzeniem umęczonych słoni.

slon (5)

Podziel się tym artykułem, aby pokazać wszystkim, co tak naprawdę dzieje się za kolorową kurtyną cyrku…

Polecane

Może Cię zainteresować