×

Siedmiolatek z guzem mózgu walczy o życie. Dramatyczny apel o pomoc

Siedmioletni Jaś Woźniak zaczął się skarżyć na bóle głowy i problemy z widzeniem. Lekarze zdiagnozowali u niego złośliwego guza mózgu. Jedyną szansą na uratowanie chłopca jest kosztowana operacja w szwajcarskiej klinice.

Przerażająca diagnoza

Jaś Woźniak ma zaledwie 7 lat i marzy o tym, by zostać piłkarzem. Jego plany legły w gruzach, gdy rodzice zaniepokojeni nawracającymi bólami głowy i kłopotami z widzeniem zaprowadzili synka do lekarza.

U chłopca zdiagnozowano złośliwą postać guza mózgu. Diagnozę potwierdziło badanie rezonansem magnetycznym. Podczas badania wykryto u chłopca zmianę w pniu mózgu wielkości 21×20 mm. Kiedy trzy miesiące później powtórzono badanie, okazało się, że guz urósł o centymetr. Wtedy stało się jasne, że siedmiolatek ma guza pnia mózgu, którego medyczna nazwa brzmi Diffuse midline glioma H3K27 M+.

Kosztowna szansa na życie

W takich przypadkach radioterapia nie przynosi efektów, a polska służba zdrowia nie dysponuje na razie bardziej nowoczesnymi metodami leczenia. Są one dostępne w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu, niestety koszt jest bardzo wysoki.

Jaś został zakwalifikowany do terapii lekiem MTX-110 podawanym przez cewnik bezpośrednio do guza. Terapia kosztuje 2 miliony złotych, a czasu na zebranie pieniędzy jest bardzo mało, bo guz szybko rośnie. Mama Jasia opublikowała apel z prośbą o pomoc.

Link do niego zamieszczamy tu.

Źródła: parenting.pl, www.siepomaga.pl

Może Cię zainteresować

zamknij