×

Ta 16-latka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Co 45 dni gubi całą swoją skórę

Shalini Yadav ma 16 lat i cierpi na rzadką chorobę genetyczną – Erytrodermię. Niestety nie ma na nią żadnego lekarstwa i znanych jest tylko kilka metod, które przynoszą jedynie krótkotrwałą ulgę w cierpieniu. Co sześć tygodni dziewczynka „gubi skórę”.

Shalini została wyrzucona ze szkoły ponieważ uczniowie, a nawet i nauczyciele bali się jej.

Dziewczynka co godzinę musi zanurzać swoje ciało w wodzie, a co trzy godziny powinna obficie smarować je balsamami, aby skóra była cały czas nawilżona i nie łuszczyła się.

Jednak jej rodzice, którzy mają aż 6 dzieci, nie mogą pozwolić sobie na kupowanie drogich kremów i to w dużych ilościach. Dlatego Shalini co 45 dni traci całą skórę.

Ludzie boją się jej przede wszystkim ze względu na wygląd, który bardzo upodabnia ją do węża.

Jej zdesperowana matka Devkunwar wyznała, że była z córką już u kilkudziesięciu różnych lekarzy i żaden z nich nie był w stanie jej pomóc.

Niestety, wydaje się nawet, że im dziewczynka jest starsza, tym jest gorzej.

Rodzice Shalini czują się bezradni i zrozpaczeni, gdy widzą, jak bardzo cierpi ich dziecko.

Uważają, że mimo, iż choroba nie zabija ich córki i tak odbiera jej życie kawałek po kawałku.

Bardzo chcieliby jakoś pomóc córce, niestety nie są w stanie.

Devkunwar powiedziała nawet, że jest tak załamana stanem zdrowia swojego dziecka, że nie wie czy nie byłoby lepiej, gdyby dziewczynka umarła.

Lepiej jest umrzeć niż żyć w taki sposób…

Rodzeństwo Shalini jest w pełni zdrowe.

Tata dziewczynki – Rajbahadur wyznał, że jest mu niesamowicie przykro patrzeć na córkę, która tak strasznie cierpi i wygląda jakby jej skóra była spalona od stóp do głowy.

Sama Shalini mówi, że bardzo chciałaby się uczyć, niestety nie ma jak. Wszystko przez to, że została odtrącona. Jest jej przykro, ponieważ nie jest jej winą to, jak wygląda.

Dziewczynka cierpi podwójnie – przez swój wygląd oraz dyskomfort, jaki powoduje choroba, a także z powodu reakcji innych ludzi…

Dlaczego ludzie są tak okrutni?

Polecane

Może Cię zainteresować