×

Gdy się urodziła, przypominała kulturystę. Nieznajomi podchodzili do jej mamy i mówili, że powinna ją usunąć

Kiedy Joni Gatlin i jej mąż w 15. tygodniu ciąży poszli na rutynowe badanie USG, mieli nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Niestety, los okazał się nie być dla nich łaskawy.

Do gabinetu lekarskiego weszli z myślą, że dziś będzie wreszcie ten dzień, w którym dowiedzą się, jakiej płci jest ich kochane maleństwo.

Opuścili go jednak z wiedzą, która na zawsze odmieniła ich życie

To już wtedy lekarz prowadzący badanie zauważył na ciele dziewczynki dziwne narośle wypełnione płynem

Gdy Madison przyszła na świat, wyglądała jak bardzo muskularny noworodek. Rodzice, mimo wiedzy o chorobie dziewczynki, nie byli do końca przygotowani na coś takiego, jednak pokochali ją od pierwszej chwili.

Po kilku miesiącach testów u ich maleńkiej córeczki Joni Gatlin zdiagnozowano Zespół Cloves. Jednym z jego objawów jest przerost niektórych kończyn z widocznymi zmianami naczyniowymi.

Choroba spowodowana jest przez mutację genu, która jest przyczyną gromadzenia się płynu limfatycznego np. pod ramionami lub na klatce piersiowej.

Od momentu urodzenia Madi, obrzęk wokół górnej części jej tułowia oraz ramion nadal rośnie…

Niestety, narośl będzie powiększać się wraz z dorastaniem dziewczynki. Aby zapobiec dużemu przerostowi, lekarze co jakiś czas usuwają niewielką ilość płynu.

Ludzie, którzy uczestniczyli w diagnozowaniu oraz leczeniu Madison nie sądzili, że dziewczynka przeżyje.

Ona jest jednak bardzo silna

Pewnego dnia, gdy Madison wraz z mamą wyszły na spacer, całkowicie obca osoba podeszła do nich i powiedziała do pani Gatlin: „Powinnaś była ją usunąć…”

Rodzice Madison są przekonani, że postąpili słusznie

Do choroby swojej córki nabrali już takiego dystansu, że potrafią takim osobom opowiedzieć, iż ich dziecko jest po prostu „małym Hulkiem”.

Jak widać niektórzy nie mają serca, a ludziom z takimi problemami należy się nasze szczególne wsparcie – nie zapominajmy o tym. Niestety, w niektórych chorobach i cierpieniach czasami naprawdę możemy pomóc jedynie tym.

Może Cię zainteresować

zamknij