×

Ciało 16-letniej Ani znaleziono w lesie. Znamy wstrząsające wyniki sekcji zwłok

Niestety tragicznie zakończyły się poszukiwania 16-latki. W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok Anny Ż. Jak zginęła?

Tragiczny finał poszukiwań

Anna Ż. zaginęła w ubiegły czwartek (3 grudnia) około godziny 17:00. Wyszła z domu rodzinnego na terenie Stoku Lackim (woj. mazowieckie) i nie wróciła na noc. Zaraz po północy rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Rozpoczęła się akcja poszukiwacza. W piątek (4 grudnia) policjanci opublikowali wizerunek dziewczyny i zaapelowali o pomoc w jej odnalezieniu.

Poszukiwania Anny Ż. zakończono w niedzielę (6 grudnia). Niestety finał okazał się tragiczny. Ciało 16-latki znaleziono w lesie, niedaleko miejscowości Grubale (gm. Siedlce). Zwłoki zakopano w dość płytkim dole. Na szyi dziewczyny był zaciśnięty pasek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to miejsce wskazał policjantom 21-letni Jakub B., z którym 16-latka od jakiegoś czasu się spotykała. Chłopak miał także przyznać się do winy. Został zatrzymany.

Sekcja zwłok Anny Ż.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że do zabójstwa doszło już w czwartek (3 grudnia) w miejscowości Zbuczyn (pow. siedlecki). To właśnie tam mieszka zatrzymany Jakub B. Po zabiciu dziewczyny, podejrzany wywiózł jej zwłoki do lasu i tam je zakopał.

Jak nieoficjalnie ustalił Onet, motywem postępowania 21-latka prawdopodobnie była zazdrość. Anna Ż. rozstała się z nim, a mężczyzna nie mógł się z tym pogodzić.

W poniedziałek (7 grudnia) wykonano sekcję zwłok. Jak zginęła 16-latka?

Jak wstępne ustalenia wskazują na to, że do zgonu doszło poprzez uduszenie, na co zresztą wskazywały już okoliczności ujawnione wczoraj podczas oględzin miejsca ujawnienia zwłok.

– powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

Jakub B. usłyszał zarzut zabicia nastolatki. Za zabójstwo grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie. Śledczy wciąż ustalają powody i okoliczności zbrodni.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.onet.pl, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Policja

Może Cię zainteresować

zamknij