×

Sekcja zwłok 13-letniej Patrycji z Bytomia, którą zamordował chłopak. Są wyniki

Sekcja zwłok 13-letniej Patrycji potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia – dziewczynka faktycznie była w ciąży. Przypomnijmy, że do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem przyznał się jej 15-letni chłopak. Szczegóły zbrodni są porażające.

Brutalnie morderstwo w Piekarach Śląskich

13-letnia Patrycja była poszukiwana od wtorku (12 stycznia). Po raz ostatni była widziana na ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Policja prosiła o pomoc, publikując jej zdjęcie. Nastolatki szukała rodzina, policjanci i… jej 15-letni chłopak Kacper.

Chłopak mówił funkcjonariuszom, że po raz ostatni widział się z Patrycją w Piekarach Śląskich. Po kłótni dziewczynka miała wsiąść do autobusu i odjechać. Później jednak kilkakrotnie zmieniał zaznania. Szybko wyszło na jaw, że 15-latek kłamie, ponieważ znalazł się świadek, który zeznał, że oboje wsiadali do autobusu linii 192.

Każda kolejna wersja zdarzeń była coraz mniej wiarygodna. W końcu 13 stycznia chłopak wskazał, gdzie ukrył ciało Patrycji. Nastolatek przyznał się do zbrodni, uczestniczył też w wizji lokalnej

– powiedziała Faktowi Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Ciało 13-latki odnaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Było przykryte kartonem. Ze wstępnych oględzin wynikało, że nastolatka zginęła od licznych ran zadanych ostrym narzędziem.

Podobno 15-letni Kacper zamordował swoją dziewczynę, bo bał się, że zaszła z nim w ciążę. To miała wykazać czwartkowa sekcja zwłok, która została przeniesiona na piątek. Rodzice zamordowanej Patrycji nie mogą uwierzyć w to, co się stało i liczą na sprawiedliwość. Jak powiedział pan Grzegorz:

Mam nadzieję, że czeka go sprawiedliwa i surowa kara. Jeśli Patrycja była w ciąży, to było podwójne zabójstwo.

Sekcja zwłok 13-letniej Patrycji

Jak poinformowała Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że 13-letnia Patrycja zmarła w wyniku rany kłutej serca. Ponadto, nastolatka miała jeszcze kilkanaście podobnych ran klatki piersiowej, brzucha i gardła.

Prokuratura potwierdza też, że ofiara była w ciąży:

Ze względu na dobro śledztwa nie podajemy więcej informacji

– mówi Smorczewska.

Tarnogórski Sąd Rejonowy zadecydował, że podejrzany o zabójstwo 15-latek z Piekar Śląskich ma spędzić 3 miesiące w schronisku dla nieletnich – to odpowiednik tymczasowego aresztu stosowanego w przypadku dorosłych.

W momencie popełnienia zabójstwa chłopak był w przededniu 15. urodzin, dlatego będzie odpowiadał jako nieletni. Dlatego najsurowsza kara, jaka mu grozi to pobyt w zakładzie poprawczym do czasu osiągnięcia 21 lat.

Źródła: www.onet.pl, www.se.pl, gwarek.com.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Imgur, Śląska Policja

Może Cię zainteresować

zamknij