×

Zgwałcił i zabił 3 latka. Sąd zmniejszył mu wyrok z 25 lat na 15. Minister Ziobro zapowiada kasację

Sąd apelacyjny w Łodzi wczoraj złagodził karę dla Steve’a V, którego wcześniej skazano przez sąd w Sieradzu na karę 25 lat pozbawienia wolności. Zbigniew Ziobro już zapowiedział kasację.

Apelacja obu stron

W lutym 2019 roku Sąd w Sieradzu skazał oskarżonego o gwałt i zabójstwo Steve’a V. na 25 lat więzienia. Od  wyroku sądu okręgowego apelację złożył zarówno oskarżony jak i druga strona. Prokurator uznał karę 25 lat pozbawienia wolności za zbyt niską, żądał dożywotniego pozbawienia wolności. Uważał, że sąd powinien przyjąć, że czyn, jakiego dopuścił się oskarżony, to zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Obrońca 28-letniego mężczyzny wnioskował o jego uniewinnienie.

Sąd zmniejszył wyrok za gwałt i zabójstwo

Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił wyrok sądu Okręgowego w Sieradzu. Po ponownym rozpoznaniu sprawy na wokandzie, uchylił wyrok I instancji i złagodził go do 15 lat więzienia. Zobowiązał również Steve’a V. do zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia dla matki dziecka. Krzysztof Eichstaedt, przewodniczący składu sędziowskiego, skomentował wydany wyrok:

Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu, jednakże uznaliśmy, że kara 25 lat pozbawienia wolności, podobnie jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną. Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony, zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne.

Co sądzicie o sprawie? Czy sprawca zasługuje na niższy czy wyższy wyrok?

Źródła: www.tvp.info, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Materiały Policyjne (miniatura wpisu), pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij